Novak „počistio“ Ksilasa: Doveo Srbiju na meč od pobjede u Dejvis kupu

0

Srpski teniser Novak Đoković savladao je Janisa Ksilasa rezultatom 2:0 (6:0,6:1) i donio Srbiji drugi bod u Dejvis kupu.

Đoković je od samog početka meča pokazao dominaciju. Do samog kraja prvog dijela igre Ksilas je uspio da osvoji samo dva poena a srpski teniser je potpuno ležerno dolazio do poena. Sve do poslednjeg gema djelovalo je da će prvi set biti završen u rekordnom roku, ali se Grk potrudio da unese uzbuđenje u meč.

Poslednji gem bio je vrlo zanimljiv, izjednačenje 40:40, ali Đokovićevo iskustvo je presudilo da ipak najbolji teniser svih vremena osvoji ovaj dio igre. Drugi set donio je sličan epilog kao i prvi. Đokovićeva dominacija nastavila i u ovom dijelu igre, a Ksilas je djelovao kao da se malo oslobodio početnog pritiska pa je pravio nešto manje grešaka nego u prvom setu, ali i dalje nedovoljno da pruži ozbiljniji otpor Đokoviću. Nastavio je najveći svih vremena da „razbija“ mladog Grka i na kraju je odnio pobjedu sa samo jednim izgubljenim gemom.

Sjutra od 13 časova se igra dubl meč u kojem se sastaju Novak Đoković i Hamad Međedović protiv Demetrisa Azoidesa i Petrosa Cicipasa. Ipak može da dođe do promjene sat vremena do početka meča i ostaje da se vidi ko će definitivno imati priliku da donese Srbiji pobjedu u ovom meču.