Novak doživio najbolniji poraz u karijeri – Srbija u finale mora preko dubla

1

Novak Đoković, najbolji teniser svijeta, poražen je od Janika Sinera u drugom singlu polufinala Dejvis kupa rezultatom 6:2, 2:6, 7:5. Italija je na taj način došla do izjednačenja jer je prethodno Srbiji bod donio Miomir Kecmanović protiv Lorenca Musetija 6:7, 6:2, 6:1. Za prolaz u finale odlučuje dubl.

Potvrđena je, po ko zna koji put, ona stara klepanica da su najteže one unaprijed upisane pobjede. Posle herojskog preokreta Miomira Kecmanovića protiv Lorenca Muzetija, oči Srbije bile su uprte u Novaka Đokovića s vjerom, ma sigurnošću da će drugi put u poslednjih 12 dana srušiti Janika Sinera. Ali čelični nervi koji kroz čitavu karijeru prate srpskog asa, večeras su krasili italijanskog mladog lava. Novak je bio na pragu trijumfa, Srbija na poen od finala Dejvis kupa, a onda se desilo nezamislivo. Siner je spasao tri meč lopte na svoj servis, zatim napravio brejk, a onda nokautirao indisponiranog Đokovića – 2:1 (6:2, 2:6, 7:5).

Kažemo nezamislivo i pritom ne mislimo na poraz od Sinera, momka što je prije dvije nedelje pobijedio Novaka na završnom mastersu, već na način na koji se poraz dogodio. Tek četvrti put u karijeri Novak je izgubio meč u kojem je imao meč loptu… Večeras ne jednu, već višestruke. Kako je samo to bila lijepa slika za srpske oči na 1:1 u setovima, 5:4 u gemovima u trećem setu… Na semaforu je pisalo 0:40… A onda. Šest uzastopnih poena Sinera i okretanje momentuma za 180 stepeni.

A nakon propuštenih šansi za pobjedu, Novak Đoković je ostao bez energije, one pobjedničke. Napustila je tijelo najboljeg tenisera planete, tromije se kretao, udarci su bivali nesigurniji, dok je Siner pritiskao i letio po terenu u završna dva gema nanijevši Srbinu prvi poraz za reprezentaciju Srbije u singlu još od 2011. godine i Huana Martina Del Potra.

Bijeli sport je dobio još jedan meč o kojem će se pričati jer je nivo tenisa na obije strane terena u odlučujućem setu bio spektakularan.