Novak četvrti put uzastopno poražen od Sinera

0

Ništa od revanša za poraz u finalu mastersa u Šangaju – najbolji teniser svijeta Janik Siner i četvrti put uzastopno savladao je Novaka Đokovića, ovog puta nakon velike borbe u polufinalu egzibicionog turnira „Šest kraljeva“ u Rijadu – 6:2, 6:7, 6:4 za dva sata i 27 minuta.

Bila je to velika bitka. Novak je imao svoje šanse, ali nije uspio da ih iskoristi, pa će se Siner u subotu protiv boljeg iz duela Karlos Alkaras – Rafael Nadal boriti za ček vrijedan čak četiri i po miliona eura.

U prvom setu Siner je bio dominantan, ali je onda Novak podigrao nivo igre i drugi set uspio da dobije nakon velike borbe u taj-brejku ne dopustivši rivalu ni poen (7:0).

Italijan i Srbin su igrali sjajan tenis i u trećem setu i oduševili publiku. Siner je prvi došao do brejka, Novak uzvratio, ali je presudio drugi brejk prvog tenisera svijeta u devetom gemu za 5:4.

Potom je Siner materijalizovao svoj servis za novu pobjedu nad osvajačem 24 grend slem titule i olimpijskim šampionom, koji je imao problema i sa desnim ramenom.