Nova godina krenula dobro po Dejana Stankovića

0

Preuzeo je Dejan Stanković ekipu Sampdorije sa ciljem da izbori opstanak u Seriji A. Osvojio je četiri boda na prvih sedam nastupa, pa je uslijedila pauza zbog Svjetskog prvenstva u Kataru. Marljivo su Đenovljani radili sa srpskim stručnjakom i očigledno se odlično spremili za drugi dio sezone, pošto su savladali Sasuolo na Mapei stadionu 2:1 (2:0).

Velika tri boda za Stankovićevu ekipu, s ozbirom da je tim sa Luiđi Ferarisa došao do tek druge pobjede poslije 16 nastupa u elitnom rangu ove sezone. Sa devet bodova ostao je ispod crte, ali pokazao da je spreman da se uhvati u koštac sa timovima iz bezbjedne zone u borbi za opstanak.

Dominirala je Dorija u prvom poluvremenu i to krunisala sa dva pogotka. Igrao se 25. minut kada je Manolo Gabijadini donio prednost Stankovićevom timu i to na fantastičan način – makazicama. Uhvatio ih je na ivici peterca i matirao golmana Sasuola za 1:0.

Samo tri minuta kasnije, 2:0 za goste. Ponovo su zatresli mrežu Sasuola na prilično atraktivan način. Tomazo Augeljo je raspalio po lopti sa ivice kaznenog prostora, uhvatio golmana domaće ekipe Andreu Konsiljia na spavanju i duplirao prednost svoje ekipe.

Otišla je Sampdorija na odmor sa komfornim vođstvom, a u drugom dijelu se opredijelila na čuvanje rezultata. Ređali su se napadi Sasuola, da bi u 64. minutu novajlija Bran Nojtink skrivio jedanaesterac. Loptu je na kreč stavio Domeniko Berardi i preciznim udarcem vratio sastav iz Ređo Emilije u igru.

Iako je domaćin češće prijetio, veliku šansu su u nastavku propustili Đenovljani. Igrao se 76. minut kada je Valerije Vere poslao prizeman udarac ka lijevoj stativi, ali je Konsilji ovoga puta pravovremeno interevenisao.

Sasuolo je na sve načine pokušao da izvuče bod, ali se Sampodorija branila svim silama i na kraju sačuvala gol viška, te došla do zlata vrijednih bodova u borbi za opstanak.

Milan je do pobjede došao na gostovanju Salernitani, rezultatom 2:1 (2:0).

Milan je na početku meča postigao dva brza gola. U desetom minutu strijelac je bio Leao, a nepunih pet minuta kasnije u strijelce se upisao i Tonali.

Konačan rezultat utakmice postavljen je u 83. minutu golom Bonacolija.

SERIJA A – 16. KOLO

Salernitana – Milan 1:2 (0:2) /Bonacoli 83 – Leao 10, Tonali 15/, Sasuolo – Sampdorija 1:2 (0:2) /Berardi 64p – Gabijadini 25, Augeljo 28/; u toku: Specija – Atalanta, Torino – Verona;  16.30: Leče – Lacio, Roma – Bolonja, 18.30: Kremoneze – Juventus, Fiorentina –Monca, 20.45: Inter – Napoli, Udineze – Empoli.