Košarkašice Nikšića su u prvom meču u istoriji kluba u WABA ligi poražene od Orlova 64:81.

Domaća ekipa je tokom prve četvrtine u tri navrata vodila, ali su gošće u drugoj četvrtini održavale dvocifrenu prednost.

U trećoj četvrtini košarkašice Orlova su imale maksimalnih 20 poena viška (53:33), ali domaće igračice uspjele da smanje zaostatak i početkom četvrtog perioda priđu na 62:54. Nakon toga je uslijedio novi nalet Banjalučanki i utakmica je bila riješena.

Najefikasnija u ekipi Nikšića bila je Teodora Sarić, koja je za 40 minuta imala 19 poena i 11 skokova, uz indeks 24. Saranda Daci je imala 14 poena i 10 skokova, a Zoja Čanović 13 poena.

U pobjedničkoj ekipi je najbolja bila Jelena Tadić sa 22 poena, dok je Marina Ristić ubacila dva poena manje.

(vijesti)

 

 

Tagovi