Nevjerovatni Micić trojkom uz zvuk sirene odveo Efes u finale Evrolige

1

Košarkaši Anadolu Efesa prvi su finalisti fajnal-fora Evrolige u Beogradu. Pobjedu aktuelnim šampionima nad Olimpijakosom donio je srpski plejmejker Vasilije Micić trojkom preko Saše Vezenkova sa zvukom sirene (77:74). U drugom polufinalu se od 21 sat sastaju Barselona i Real Madrid.

Dva tima su u prvom poluvremenu igrala u serijama i smjenjivala se u vođstvu. Nakon odmora, pri rezultatu 45:45, napravili su „pivari” seriju 14:3 i odlijepili se na 59:48.

Izabranici najboljeg trenera Evrolige, Jorgosa Barcokasa se nisu predavali, pogotkom Šekila Mekisika su na 6,47 minuta do kraja meča prišli na 69:70. Uslijedila je serija promašaja na obje strane, pogotovo Pirejaca, koji su uporno pokušavali trojkama da preokrenu, a nisu uspjeli da poentiraju iz igre tačno pet minuta i 27 sekundi. Bivši centar Budućnosti, Hasan Martin je na 20 sekundi prije kraja konačno pogodio iz reketa i izjednačio na 74:74 na radost mnogobrojnih Pirejaca koji su preplavili „Štark arenu”.

Ipak, stvari je u svoje ruke uzeo najbolji igrač prošle sezone u Evroligi i utišao grčke navijače.

Samo šest košarkaša je postizalo poene za klub iz Istanbula. Micić je ubacio ukupno 15. Efikasniji su u pobjedničkoj ekipi bili samo Šejn Larkin sa 21, te Ilajdža Brajant sa 16 poena. Dvocifren je bio još Brajant Danston sa 12 poena. Poene su postizali još Tibor Plajs (osam) i Kris Singlton (pet).

U poraženom timu dvocifreni su bili Mekisik sa 12, Kostas Slukas, Martin i Tajler Dorsi po 11, kao i Kostas Papanikolau sa 10 poena.