Neuspješno otvaranje šampionata u Podgorici

0

Crna Gora je porazom počela nastup na Evropskom prvenstvu za rukometašice do 17 godina u Podgorici. Generacija koju predvodi trener Tatjana Jeraminok izgubila je od Islanda (20:18) pred oko 400 gledalaca u u dvorani „Verde“.

Crnogorska reprezentacija jurila je zaostatak tokom čitavog meča, u 46. minutu bio je pet golova (17:12), a u finišu propustila priliku da uhvati priključak. Naime, nakon što su prišle na dva gola zaostatka (19:17), tri minuta prije kraja, domaće su propustile dvije odlične prilike da priđu na samo gol zaostatka i zadrže šansu da mogu makar do remija.

Veliki broj tehničkih grešaka i propuštenih prilika na kraju je odveo Crnu Goru u poraz na premijeri na smotri 16 najboljih selekcija Evrope.

Nina Ramusović je bila najefikasnija u našem timu sa pet golova (četiri iz sedmerca), dok je Natalija Lekić postigla četiri.

Najbolja igračica crnogorskog tima bila je golmanka Teodora Rončević koja je upisala 11 odbrana.