Neroazuri rutinski odradili Salernitanu

0

U prvom nedjeljnom meču odigranom u okviru 10. kola italijanske Serije A, Inter je na svom terenu savladao Salernitanu 2:0 (1:0).

Domaći su poveli u 14. minutu meča. Lautaro Martinez je lijepo primio loptu u kaznenom prostoru i poslao je u mrežu. Sjajnu šansu imali su gosti u 20. minutu. Ostao je Grigoris Kastanos sam na ivci šesnaesterca, ali je bio neprecizan, lopta je prošla tik pored stative.

Inter je češće i opasnije napadao, pa se nakon pola sata igre u sjajnoj prilici našao Edin Džeko, ali je njegov šut blokirao neko od defanzivaca Salernitane. Ni minut nije prošao kada se u ozbiljnoj šansi našao i Milan Škrinjar, ali i njegov udarac glavom nije bio precizan. Pokušavali su u nadoknadi vremena prvog dijela meča i Škrinjar i Federiko Dimarko pa i Martinez, ali promene rezultata nije bilo.

Nakon dobre šanse Martineza na početku drugog poluvremena, ponovo je pripretila Salernitana. Igrao se 54. minut kada je Bolaje Dia pokušao glavom da pošalje loptu u mrežu, ali je Andre Onana odlično odbranio.

A onda je „morske konjiće” stigla kazna. Hakan Čalhanoglu poslao je loptu u kazneni prostor gdje je sjajno dočekao Nikolo Barela i poslao je u gol. Provjeravao je sudija ovu situaciju, ali nije bilo ofsajda. Čekalo se gotovo četiri minuta na potvrdu VAR.

Nekoliko polu-prilika imali su domaći do kraja, ali rezultat se nije mijenjao.

Inter je upisao šestu pobjedu u sezoni i sada ima 18 bodova na sedmom mjestu na tabeli. Salernitana je pretrpjela četvrti poraz. Na 12. poziciji na tabeli ima 10 bodova.

U narednom kolu Inter će u goste Fiorentini, a Salernitana će dočekati Speciju.

Rezultati – subota: Empoli – Monca 1:0 (1:0) /Has 11/, Torino – Juventus 0:1 (0:0) /Vlahović 75/, Atalanta – Sasuolo 2:1 (1:1) /Pašalić 45+1, Lukman 46 – Kirijakopulos 41/, nedjelja: Inter – Salernitana 2:0 (1:0) /Martinez 14, Barela 58/, od 15: Lacio – Udineze, Specija – Kremoneze, 18: Napoli – Bolonja, 20.45: Verona – Milan; ponedjeljak od 18: Sampdorija – Roma, 20.45: Leće – Fiorentina.