Nepotizam na djelu: Radovići okupirali pravosuđe!
Na šestoj sjednici Sudskog savjeta, održanoj 23. 24. i 30. marta 2021. godine, Savjet je obavio intervju sa kandidatima koji su, kažu, shodno zakonskoj proceduri ostvarili potreban broj bodova na testiranju.
Intervjuima je, kako piše u saopštenju objavljenom nakon sjednice, prethodila identifikacija 24 kandidata za izbor 10 kandidata za sudije osnovnih sudova, koji su po oglasu broj: 01-2491/19-30 od 7. 5. 2019. godine, i Odluci Savjeta od 31. 12. 2020. godine, radili ponovljeni test iz građanske i krivične materije 25. i 26. januara 2021. godine.
Nakon sprovedenog zakonskog postupka i utvrđenih ocjena, Savjet je donio odluku o kandidatima za sudije osnovnih sudova, a na listi izabranih našle su se – Neda Vukoslavičević i Jelena Radović.
Očito da djeca zaposlenih u crnogorskom pravosuđu rado idu stopama svojih roditelja, a zašto i ne bi – put do cilja im je „skraćen“, a nagrada – poprilična.
Neda Vukoslavčević je ćerka Stojanke Radović, koja još od 80-ih mijenja funkcije u Tužilaštvu. Sada je u VDT-u, a bila je i u SDT-u. Osim po kumstvu sa „sivom eminencijom“ crnogorskog pravosuđa, Vesnom Medenicom, poznata je i po beskompromisnom proganjanju protivnika palog režima, od „Orlovog leta“ do „Državnog udara“.
Bržem i efektnijem „proboju“ u crnogorski pravosudni sistem Nede Vukoslavčević će, nesumnjivo, doprinijeti i stric, sudija Miraš Radović, koji je prije par dana predložen za funkciju predsjednika Vrhovnog suda.
Mladoj Vukoslavčević neće odmoći ni činjenica da je stric Miraš i bivši DPS-ministar u vladi Željka Šturanovića.
Jelena Radović je ćerka Milana Radovića, bivšeg sudije i generalnog sekretara Skupštine Crne Gore i Miljane Radović, tužiteljke u Vrhovnom tužilaštvu. Nije zgoreg napomenuti i da je Radovićeva druga ćerka, Ana Radović, takođe zaposlena u pravosuđu, baš kao i četvrti član porodice Radović – Miljana.
Očito da su Radovići ozbiljno shvatili preporuke plejade eminentnih ekonomskih stručnjaka, koji već poodavno „prorokuju“ da je budućnost u malim, porodičnim preduzećima…
Ove savjete Radovići su, očito, uspješno pretočili u stvarnost svojevrsnom „privatizacijom“ crnogorskog pravosudnog sistema. Ovakvim postupanjem na gubitku bi, u prvom redu, mogli biti crnogorski građani koji će, na zadovoljenje „žeđi za pravdom“, morati da sačekaju da dodatno „osvježi“.
Izvor: IN4S