Nedovoljno: Dečić remizirao sa Velšanima

0

Dečić je završio takmičenje u kvalifikacijama za Ligu šampiona, ali će svoj evropski put nastaviti u kvalifikacijama za Ligu konferencija.

U vreloj podgoričkoj noći, koja je bez dileme bila najtoplija ovog ljeta, Tuzani su protiv prvaka Velsa odigrali neriješeno 1:1. Nije to, nakon poraza u prvom meču od 0:3 bilo dovoljno za prolaz našeg šampiona, ali je igra koju je pružio tim Milorada Pekovića u drugom poluvremenu bila bolja od one prije sedam dana.

Dečić je prvi zaprijetio i stvorio priliku. Alen Mašović je u 14. minutu sa dvadesetak metara odlično šutirao i pogodio stativu gola velškog šampiona. Ali, to je bilo sve od napeg šampiona, sa tribina su se čuli i zvižduci tokom prvog poluvremena, mada se mora istaći da ni TNS nije igrao bolje. Čuvali su loptu, probali da urade nešto iz tranzicije, a nakon jednog bezazlenog napada u 43.minutu su i poveli. Ben Klark se izborio za loptu, nepropisno je na njega startovao Augusto Čagaz, pa je turski arbitar Karoglan pokazao na bijelu tačku. Siguran sa 11 metara bio je Bred Jang. Tada je bilo jasno ko će dalje nastaviti takmičenje u kvalifikacijama za Ligu šampiona, odnosno ko će na megdan mađarskom Ferenvarošu.

Nastavak su izabranici Milorada Pekovića počeli bolje, krenuli su agilnije u namjeri da postignu gol. Imao je iskusni Bojan Matić u 54. minutu – šutirao je pored gola, a dva minuta kasnije je iz povoljnije stitacije pogodio spoljni dio mreže. Vidjeli u 59. minutu i priliku Luke Maleševića. Na ivici kaznenog prostora je prevario jednog igrača, ciljao je bliži ugao, ali je golman Roberts odlično odbranio. A onda je u 74. minutuj stiglo izjednačenje. Kajević je sa desetak metara poslao loptu ka golu, ona je pogodila prečku i pala iza gol-linije. Međutim, sudija se nije oglasio, ali jesu njegove kolege u VAR sobi. Nakon odgledanog snimka i instrukcija, Karloglan je pokazao na centar – 1:1. Bio je to gol za istoriju, jer je prvi koji je na stadionu pod Goricom koji je priznat nakon reakcije iz VAR sobe.

Rival Dečiću u kvalifikacijama za Ligu konferencija biće najvjerovatnije Dinamo Batumi, prvak Gruzije, koji je pred sjutrašnji revanš sa Ludogorecom ima dva gola minusa.