NBA: Bogdanović sa šest trojki doprinio pobjedi Atlante nad Vašingtonom

0

Ekspresno se Atlanta vratila starim, pobedničkim navikama. Na sinoćni poraz o Toronta, Hoksi su odgovorili ubedljivim trijumfom protiv Vašingtona (118:103), te će ligaški deo prvenstva pokušati da okončaju na način kojim su završili mart, odnosno započeli april (šest vezanih pobeda), i obezbede što bolju poziciju pred plej-of.

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović pružio je još jednu efikasnu partiju, ubacivši 18 poena, jedan manje nego u jučerašnjem porazu, ali je za razliku od tog meča u kojem je bio jedan od tragičara, večeras retko grešio. Štaviše, šuterski je bio poprilično raspoložen, na šta ukazuje šest ubačenih trojki – najviše na jednoj ovosezonskoj utakmici – iz devet pokušaja. Ruku na srce, falilo je konstantnosti u igri beka Atlante.

Prvu trećinu otvorio je sa tri vezane pogođene trojke, ali je potom u drugoj deonici tri uzastopne promašio, da bi ga Nejt Mekmilan na oko četiri minuta do odlaska na pauzu poslao na klupu, a ponovo ga vratio na parket na nešto manje od pet minuta pre završetka trećeg perioda. I onda u poslednjoj deonici nova serija Bogdanovića od tri pogođene trojke za potvrdu lakog trijumfa.

Slavlje u Stejt Farm Areni obezbedio je najbolji košarkaš Hoksa Tre Jang. Timovi su se sve do finiša treće četvrtine smenjivali u vođstvu – u trećoj deonici isključivo vodio domaćin – a onda je na scenu stupio američki plejmejker i pustio kišu ka košu Vizardsa. Na 2:17 do kraja trećeg perioda, pri rezultatu 81:77, započeo je seriju, ubacio 14 uzastopnih poena svog tima za oko dva minuta – za čitavu trećinu ubacio 16 – i rešio pitanje pobednika.

Jang je utakmicu završio kao najefikasniji sa 30 poena, a pridodao je i 11 asistencija. Pratio ga je Danilo Galinari sa 26 poena i deset skokova, dok je Bogdanović za 28 minuta na parketupored 18 poena zabeležio još četiri asistencije i dva skoka.

Na drugoj strani istakao se Kristap Porzingis sa 26 poena i 18 skokova, dok su mu najbliži bili Kori Kispert i Danijel Gaford sa po 12, jedina dvojica preostalih sa dvocifrenih brojem poena u poraženom timu.