Nastavlja se posrtanje „Parnog valjka“: Kragujevčani odnijeli bod iz Humske!

0

Fudbaleri Partizana i Radničkog iz Kragujevca remizirali su rezultatom 1:1 na stadionu u Humskoj, u poslednjoj utakmici 23. kola Superlige Srbije.

Partizan je u užasnoj formi, to je još jednom dokazao, a nakon svega viđenog može da bude i srećan što nije izgubio. Ekipa iz Kragujevca je bila bolja tokom većeg dijela ovog susreta i zasluženo je osvojila značajan bod u svojoj borbi za plasman u plej-of.

Domaćin je poveo u 12. minutu preko Meniga, a izjednačio je Vidosavljević u 80.

Crno-bijeli na drugom mjestu sada imaju 50 bodova, čak 13 manje od Crvene zvezde, kojoj idu na noge u petak. Radnički je osmi sa 27 bodova i sačuvao je to poslednje mjesto koje vodi u plej-of.

U Humskoj skoro i da nije bilo publike, jer su obje navijačke grupe bojkotovale ovaj meč, zbog toga što je zbog loših vremenskih uslova pomjeren za jedan dan.

Radnički je odigrao hrabro prvo poluvrijeme, igrao je svoju igru, imao je i dvije odlične šanse, ali je Partizan svoju realizovao i stekao prednost.

Kragujevčani su u drugom minutu zamalo šokirali domaći tim. Evandro je sa nekih 16 metara gađao same rašlje, a golman Popović je morao da dobro zagreje dlanove kako bi zaustavio taj šut.

Partizan je potom preuzeo kontrolu, imao je posjed, a do pogotka je stigao iz prve prave prilike.

Igrao se 12. minut kada je debitant Kolorado poslao dugačak pas kroz blok Kragujevčana, mladi Miličić je mogao da otkloni opasnost, ali je veoma loše procijenio let lopte, pa se Menig odjednom našao sam pred golmanom Raičevićem i rutinski ga matirao, za 1:0.

U 20. minutu je Čolović pogodio stativu, sudija dosudio ofsajd, ali da je bio gol za Radnički, najvjerovatnije bi bio priznat nakon provere u VAR sobi.

Nakon toga ravnopravna borba, oba tima su imala po nekoliko lijepih situacija, ali rezultat se nije mijenjao.

U drugom poluvremenu je Partizan prepustio loptu gostima i čekao da napadne iz tranzicije. Nije dočekao.

Radnički je do 80. minuta kružio oko šesnaesterca crno-bijelih, ali nije imao ideju kako da probije bedem i dođe do prilike za završni pas. Partizan, sa druge strane, nijednom nije zaprijetio.

I onda 80. minut i nagrada za veoma dobru partiju gostiju. Bila je to lepa akcija, Vidosavljević je na kraju dobio loptu na nekih 20 metara od gola, reaspalio je po njoj lijevom nogom i zatresao mrežu iza nemoćnog Popovića, za 1:1.

Nije se tu Radnički zaustavio. Namirisao je „krv“ i zamalo dotukao Partizan u 84. minutu. Popović se istakao odličnom intervencijom posle šuta Maksimovića i spriječio je veliki preokret.