Nastavak brukanja Partizana: Šerif „uhapsio” crno-bijele

1

Fudbalski klub Partizan nastavlja da se bruka. Iako su imali prednost iz prvog meča (1:0), crno-bijeli su na svom stadionu poraženi od Šerifa 1:3 (1:2) i eliminisani su u šesnaestini finala Lige konferencija.

Strijelac jedinog gola za domaće bio je Kvinsi Menig u 13, dok su mrežu Aleksandra Popovića pogodili Sedrik Badolo u 22. iz jedanaesterca, te Mohamed Diop u 45+1. i 47. minutu.

Nikada do sada beogradski klub nije ispadao iz evropskih takmičenja kada je u prvom meču u gostima slavio sa 1:0 i imali su sve same pobjede u dosadašnjim duelima sa moldavskim ekipama. Međutim, sa obzirom na katastrofalno stanje u klubu (navijači prije meča organizovali protest i ponovo zahtijevali ostavke sadašnje uprave), mirisalo je da pozitivna tradicija može biti srušena.

Vidjelo se u prvom meču u Kišinjevu da je Šerif daleko od ozbiljnog evropskog tima i da Partizan samo svojim greškama može prokockati stečenu minimalnu prednost. I upravo se to dogodilo, crno-bijeli su greškama kod sva tri gola, ali i kukavičkom igrom u prvom poluvremenu, sami sebe eliminisali.

Bez Birbrasa Natha na sredini terena klub iz Humske nije imao kreaciju, bio je bezidejan, odbrana bez Igora Vujačića šuplja. A upravo se šef stručnog štaba Partizana, Gordan Petrić, odlučio da akcenat stavi na odbranu, da brani stečenu prednost i šansu čeka iz kontranapada.

Međutim, sve je počelo samo kako se poželjeti može za domaće. Rikardo Gomeš je u 13. minutu poveo kontru, asistirao Kvinsiju Menigu, a Holanđanin zicer pretvorio u gol.

Ipak, u 22. minutu nesmotren gest Siniše Saničanina je skupo koštao crno-bijele. Iskusni štoper je bez potrebe igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a švedski arbitar nakon poziva iz VAR sobe i gledanja snimka pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator nastrože kazne bio je Sedrik Badolo.

Izabranici Gordana Petrića su u finišu poluvremena igrali kao opijeni. U prvom minutu sudijske nadoknade vremena Danilo Pantić je bio indolentan na sredini terena, čekao je u kontranapadu da lopta dođe do njega, umjesto da krene na nju, fudbaleri ekipe iz Tiraspolja su to iskoristili da osvoje posjed, a akciju je završio Mohamed Diop efeknim udarcem sa ivice šesnaesteca, čime je anulirao prednost beogradskog tima iz prvog meča.

Mogli su gosti duboku u sudijskoj nadoknadi vremena da nokautiraju viceprvaka Srbije, da golman Aleksandar Popović nije dobro reagovao prilikom još jednog opasnog šuta.

Bilo je to samo odlaganje neminovnog. Praktično tek što je počelo drugo poluvrijeme, Kristijan Belić nije dobro očistio jednu situaciju ispred svog šesnaesterca, Diop je primirio loptu i snažnim udarcem po zemlji uz prvu stativu doveo klub iz Tiraspolja u vođstvo od 3:1, a Partizan na rub eliminacije.

Šerif se potom povukao, prepustio domaćinima terensku inicijativu. Kao što smo već pomenuli, Partizan bez Natha je jednostavno bezidejan, tako da se na nova uzbuđenja čekalo do 78. minuta, kada se Rikardo Gomeš zagradio na ivici šesnaesterca, petom proigrao Sameda Baždara, našao se Partizanov mladić oči u oči sa Kovalom. Mlako je šutirao, pa je čuvar mreže žutih lako ukrotio njegov pokušaj.

Što je vrijeme odmicalo, to su navijači napuštali stadion u Humskoj, očigledno svjesni da će Šerif, nakon što je pretprošle godine iznenadio Crvenu zvezdu u kvalifikacijama za Ligu šampiona, sada biti koban i za „raštelovani“ Partizan u Ligi konferencija.