Napoli ni blijeda sjenka šampionske ekipe, Lacio slavio u Udinama, Milan lako sa Empolijem

0

Fudbaleri Napolija nisu ni blijeda sjenka šampionskog tima od prošle sezone. Danas su poraženi od Torina sa ubjedljivih 3:0, a ovo je već četvrti uzastopni meč Napolitanaca u kojem nisu pobjedili.

U samom finišu prvog poluvremena Bikovi su poveli. Poslije centaršuta iz jednog prekida lopta je uz dosta sreće stigla do Antonija Sarabije koji je sigurno realizovao veliku priliku u kojoj se našao.

Pet minuta drugog poluvremena bilo je dovoljno da stvari postanu još gore za šampiona Italije. Paskvale Mazoki dobio je direktan crveni karton poslije samo pet minuta provedenih na terenu. U 52. minutu prednost Torina duplirao je Nikola Vlašić preciznim udarcem sa nekih 17 metara.

Konačnih 3:0 u 66. minutu postavio je Alesandro Bonđorno. Valentino Lazaro je izveo korner, a Bonđorno je odlično skočio i pogodio mrežu Golinija.

U Udinama igrači Lacija koje je kao kapiten predvodio Adam Marušić igrali su se sa živcima svojih navijača, ali su na kraju trijumfalno završili meč sa Udinezeom – 2:1.

Nebeskoplavi su poveli u 12. minutu prelijepim golom Luke Pelegrinija iz slobodnog udarca. Bek Lacija odlučio se na oštar i precizan udarac po zemlji koji je iznenadio golmana Okojea.

Nisu se predavali crno-bijeli iz Udina pa su u 59. minutu poravnali rezultat preko Valasa. Pobjedu Laciju sačuvao je Matijas Vesino u 76. minutu.

Vrlo efikasno i dobro su 2024. godinu otvorili fudbaleri Milana. Poslije pobjede nad Kaljarijem u Kupu Italije (4:1) danas je u okviru 19. runde Serije A savladan Empoli na gostovanju – 3:0.

Rosoneri su praktično za pola sata igre riješili dilemu oko pobjednika današnjeg meča. U 11. minutu sjajno je povukao Rafa Leao, pretrčao rivala i po zemlji centrirao u kazneni prostor domaćina gdje je potpuno usamljen ostao Ruben Loftus-Čik.

U 31. minutu na 2:0 povećao je Olivije Žiru iz penala koji je prethodno skrivio Jusef Maleh.

Konačan rezultat u 88. minutu postavio je rezervista Čaka Traore na asistenciju Kristijana Pulišića.