Naneli donio trijumf Partizanu nad Panatom: Real rival u plej-ofu

0

Košarkaši Partizana u poslednjem, 34. kolu Evrolige, savladali su Panatinaikos 83:81 i u plej-ofu igraće protiv madridskog Reala.

Slavljenička atmosfera, novi rekord kada je posjeta u pitanju. Ali što se same utakmice tiče ovo je bilo ozbiljno mučenje.

PAO je igrao kao da mu život zavisi, a ne kao da je odavno izgubio sve šanse za plej-of. Zeleni su dominirali većim dijelom utakmice. Imali su čak i 18 poena prednosti.

Međutim, iako im je malo toga polazilo za rukom, izabranici Željka Obradovića zapeli su iz sve snage da preokrenu. Iskru je raspalio Kevin Panter sa dvije trojke kada su crno-bijeli serijom 10-0 smanjili na minus osam u drugoj četvrtini. A onda je palicu preuzeo Dante Egzum, koji je prvo sjajnim zakucavanjem digao Arenu na noge, dok je na polovini poslednje četvrtine pogodio trojku za vođstvo – 72:71.

Do kraja se vodila velika borba. Stekao je Partizan dva minuta prije kraja 80:77. Panata je uspio da preokrene i povede 81:80. Ali na kraju završni udarac imao je Naneli i donio novu pobjedu crno-bijelima.

U plej-ofu Partizan će igrati protiv Real Madrida. Prva dva meča igraće se u Madridu, potom treći i eventualno četvrti u Beogradu, dok se potencijalna majstorica igra u Madridu.

Kod pobjednika, Dante Egzum je bio najefikasniji sa 18 poena, Kevin Panter je zabilježio 17, dok je Aleksa Avramović meč završio sa 14. Kod gostiju Dvejn Bejkon je zabilježio 19 poena.

Parovi četvrtfinala plej-ofa: Olimpijakos – Fenerbahče, Monako – Makabi Tel Avivs, Barselona – Žalgiris, Real Madrid – Partizan.