Nakon seniora, italijanski rukometaši kobni i za kadete: Crna Gora usred „Morače“ ispala u B diviziju

0

Crna Gora je izgubila status člana elitnog ranga evropskog rukometa.

U duelu u kojem nije bilo prava na grešku, generacija koju predvodi trener Filip Popović nakon izvođenja sedmeraca poražena je od Italije (28:26) u Sportskom centru „Morača“.

Ponovo nije moglo bez drame, Italija je drugi put na ovom prvenstvu bila bolja od naše reprezentacije, pa će Crna Gora za dvije godine igrati u B diviziji.

Nije pomoglo ni šest golova prednosti koje je Crna Gora imala u finišu prvog poluvremena, ni to što su se u posljednjim trenucima meča izborili za sedmerce – 25:25 nakon 60 minuta igre.

U penal seriji, pogodio je samo Božović, sedmerce nisu realizovali Radoičić, Lalošević i Gutić, pa je Italija zasluženo došla do pobjede i prilike da se protiv Rumunije bori za opstanak u A diviziji.

Mario Maljević je bio najefikasniji u domaćem timu sa šest golova.

Posljednji meč na prvenstvu, reprezentacija Crne Gore će odgrati u subotu, kada će Ukrajina biti protivnik u meču za 23. mjesto. Duel nema rezultatski značaj jer su oba tima izgubila status člana A divizije.

1 klik – 100 freebet-ova! Registruj se na meridianbet.me i pokupi najbolji poklon dobrodošlice!