Najveća senzacija u istoriji ABA lige: „Studenti“ pobijedili Partizan u Beogradu

0

Košarkaši SC Derbija napravili su možda i najveće iznenađenje u ABA ligi ikada, pošto su u prvom meču četvrtfinala plej-ofa ABA lige savladali Partizan usred Beograda 84:83, a junak pobjede je bio fantasitični Zvonimir Ivišić koji je postigao odlučujuće poene za Podgoričane.

Bolje su krenuli „studenti“ i već sredinom druge četvrtine stigao i do dvocifrene prednosti od 13 poena zahvaljujući seriji 19:2.

Vratila se ekipa Željka Obradovića do poluvremena pa se na odmor otišlo sa rezultatom 46:47.

Krenula je ekipa iz Podgorice odlično drugo poluvrijeme i preko uglavnom Z. Ivišića i Flečera Megija održavala prednost.

Partizan uspijeva da preuzme kontrolu rezultata tek u posljednjoj četvrtini kada na osam minuta do kraja Dante Egzum vezuje sedam poena i donosi prednost Partizanu od šest poena (74:68).

Vratio se SC Derbi u finišu zahvaljujući pogođenom šutu za tri poena Megija koji je pogodio i dodatno bacanje i na tri minuta do kraja smanjio razliku na dva poena (79:77).

Na scenu u posljednjem minutu stupa Ivišić koji najprije rampom nad Matijasom Lesorom, zatim brutalnim zakucavanjem uz dodatno bacanje dovodi SC Derbi do prednosti 84:83.

Šut za tri poena u posljednjem napadu promašio je Kevin Panter pa je crnogorski predstavnik došao do velike pobjede u Beogradu!

Junak pobjede, Zvonimir Ivišić utakmicu je završio sa rekordom karijere od 22 poena i 13 skokova. Veliku pomoć imao je i od Megija koji je utakmicu završio sa 16 poena.

Na drugoj strani najefikasniji je bio Zek Ledej sa 20, dok je „tragičar” Kevin Panter utakmicu završio sa 14 poena.

Naredni duel na programu je u četvrtak od 19 sati u Podgorici.