Najveća pobjeda u karijeri: Međedović savladao bivšeg osvajača US Opena

0

Hamad Međedović imao je šansu da skine skalp teniskom imenu kakav je Dominik Tim, a mladić iz Novog Pazara je u drugom kolu turnira u Gštadu tu priliku i – iskoristio. Savladao je bišveg osvajača Grend slema sa 2:1 – 7:5, 2:6, 6:3.

U narednoj rundi Međedović će igrati protiv pobjednika duela Hanfaman – Altmajer.

Međedović je ušao hrabro u ovaj duel, nije se uplašio protivnika, pa je posle prvog seta koji je trajao sat vremena i osam minuta vodio sa 1:0 – 7:5. I to je došao do ključnog brejka u poslednjem gemu prvog seta.

Posle toga Tim je ušao u seriju dobijenih gemova.

Povezao je Austrijanac četiri gema u drugom setu i bilo je jasno da će Tim da poravna u setovima i da će se sve rješavati u trećem.

Kako je Tim krenuo drugi, tako je Međedović započeo treći set, sa 3:0, i u tim momentima djelovalo je da Dominik Tim nema rešenje.

Inače, Dominik Tim je uspio da osvoji Grend slem kada je podigao trofej 2020. godine na US Openu, a igrao je i finale u Australiji i na Rolan Garosu dva puta.