Mornar neslavno završio učešće u FIBA Evropa kupu: U subotu meč sezone

0

Košarkaši Mornara neslavno su završili učešće u FIBA Evropa kupu – Barani su večeras u Istanbulu, u posljednjem kolu, izgubili od Bahčešehira 103:68.

Mornar je odigrao 15 utakmica u svim takmičenjima, a ovo mu je 13. poraz.

Turska ekipa je vodila od početka utakmice – poslije tri minuta je bilo 10:0, Mornar je prišao na 10:7, a onda je uslijedila serija Bahčešehira. Tim iz Istanbula je za šest minuta napravio seriju 23:0, poveo 33:7 i dileme više nije bilo.

U ekipi Mornara nije bilo Nemanje Vranješa, a najefikasniji je bio Aleks Gavrilović sa 12 poena. Strahinja Jovanović, Dvajt Marej i Milija Miković su imali po 10 poena.

Tursku ekipu su predvodili Kavano i Džan Mutaf sa po 15 poena.

Mornar u nedjelju (19 sati) dočekuje Split u 9. kolu Admiralbet ABA lige u jednom od ključnih mečeva u borbi za opstanak u elitnom rangu regionalnog takmičenja.

Oba tima imaju učinak od jedne pobjede i čak sedam poraza.

Barani su pozvali navijače u pomoć.

KK Mornar Barsko zlato već sada igra meč sezone!  U goste nam u nedjelju dolazi ekipa Splita koja je uz naš klub jedina sa jednom pobjedom u dosadašnjem dijelu ABA lige dok su ostali timovi čiji je cilj opstanak (Cibona, Krka) zabilježili i drugu pobjedu.  Ako se ne odbrani domaći teren naš tim će se naći u jako teškoj situaciji, jer zadnjeplasirana ekipa na tabeli direktno ispada u ABA 2 ligu.  I u prošlosti je Ponos Bara imao istorijske mečeve. Borili smo se za plej of, ali i za opstanak. Da bi savladali Split ponovo će nam biti potreban šesti igrač, tj naša publika koja je svojim nesebičnim doprinosom bivala presudni tas na vagi da i prošle sezone naš klub ostane van zone ispadanja. Utakmica se igra u nedjelju od 19 sati, a ulaz je slobodan za sve maloljetne navijače (do 18 godina starosti)”, navodi se u saopštenju Barana.