Mornar nemoćan protiv šampiona: Partizan ubjedljivo slavio u Areni

0

Košarkaši Mornara pretrpjeli su ubjedljiv poraz od beogradskog Partizana u „Štark Areni“ 110:78 (34:21, 25:20, 22:20, 29:17) na otvaranju nove sezone u ABA ligi.

Barani su poveli u prvoj četvrtini, ali je Partizan ubrzo pokazao zašto je favorit za odbranu titule i već do kraja prvog perioda stekao 16 poena prednosti.

Izabranici Mihaila Pavićevića dobor su otvorili drugu dionicu, napravili seriju 9:2, ali je to bilo kratkog daha, pa su „crno-bijeli“ do odmora otišli na +18, 59:41.

Tu prednost su održavali i u trećeoj četvrtini, da bi u posljednjm periodu u potpunosti slomili otpor protivnika i otišli na ubjedljivih 35 poena razlike.

Partizan je do trijumfa predvodio Danilo Anđušić sa 23 poena, Tristan Vukčević ubacio je 13.

U Mornaru istakao se Aleks Gavrilović sa 19 koševa, a pratio ga je Marko Kovačević sa 15.

Mornar će u narednom kolu u Baru dočekati Budućnost, dok Partizan očekuje duel protiv Makabija u okviru Evrolige u četvrtak, a u regionalnom takmičenju gostuju Krki u nedjelju.