Mladi „delfini“ u polufinalu Svjetskog prvenstva

0

Juniorska vaterpolo reprezentacija Srbije pobjedom u derbiju nad Hrvatskom (12:7) plasirala se u polufinale Svjetskog prvenstva u Beogradu, gdje će u četvrtak od 20.30 sati igrati sa boljim iz duela Crne Gore i Holandije.

Nije počelo kako je želio selektor Uroš Stevanović. Hrvati su poveli 3:0 tokom prvih pet minuta. Ipak, u preostalih 27 minuta „barakude“ su postigle svega četiri gola. Mladi „delfini“ su zategli odbranu, konsolidovali redove i serijom 6:1 preokrenuli već sredinom druge četvrtine. Uspjeli su izabranici Hrvoja Koljanina u finišu drugog kvartala da smanje na 5:6 preko Vlaha Pavlića, ali to je bilo sve od njih. Stevanovićevi izabranici su nakon poluvremena „spustili roletnu“, nisu dozvolili „kockastima“ da tačno 10 minuta i 17 sekunde zatresu mrežu, pa su sa tri vezala gola u trećoj dionici razriješili sve dileme (9:5).

Svjetska plivačka federacija je za najboljeg igrača meča proglasila golmana Srbije, Radosava Virijevića, koji je sakupio 13 odbrana.

SRBIJA – HRVATSKA 12:7 (3:4, 3:1, 3:0, 3:2)

Bazen „25.maj Milan Gale Muškatirović“ u Beogradu. Sudije: Kolominas (Španija) i Dermedijan (SAD). Igrač više: Srbija 12 (7), Hrvatska 15 (1). Peterci: Srbija 1 (1)

SRBIJA: Pajković, Maraš, Dimtrijević 1, Gajić, Kojić 2, Gavrilović 1, Božović 1, Urošević 1, Kovačević 4 (1), Brešćanski, Stanić 1, Bodiroga 1, Virijević.

HRVATSKA: Čubranić, Burđelez 1, Dodoja, Stojanac, Cicero, Bakarić, Mozara 1, Radan, Pavlić, Kolak 2, Janković 2, Mihaljević 1, Ćosić.