Mladi crnogorski košarkaši će igrati za opstanak u A diviziji

0

Crnogorska mlada košarkaška reprezentacija boriće se za opstanak na Evropskom prvenstvu na Kritu. Turska je bila bolja u osmini finala 73:68.

Poslije četvrtog poraza Crnoj Gori slijedi borba za plasman od 8. do 16. mjesta, a šansa da se izbori opstanak je već u prvom meču razigravanja.

Turska je u uvodnih pet minuta meča konstantno bila u prednosti, ali su poenima Zorana Vučeljića sa slobodnih bacanja Crnogorci kompletirali seriju 9:0 za vođstvo 17:13.

Turska je međutim do kraja četvrtine vezala pet poena za vođstvo, a sa odličnom igrom nastavila i u drugom periodu.

Do 15 minuta uspjeli su da serijom 16:1 pobjegnu na 29:18.

Fedor Žugić je konačno polaganjem prekinuo naš niz bez poena iz igre, a tokom četvrtine prišli su Dubljevićevi momci na minus 5, da bi Turska stigla do 40:28 na poluvremenu.

Finiš treće četvrtine vratio je nadu u preokret. Pet vezanih poena Đorđija Jovanovića za 49:44. U 34. minutu propustili smo šansu da poravnamo kod rezultata 53:51, da bi Turska vezala dvije trojke za odlučujućih 64:55 na tri minuta prije kraja meča.

Crnogorci su ogromnim naporom u posljednjem minutu sa -10 stigli na -2, ali je na deset sekundi prije kraja Bujuktunčel pogodio dva bacanja i riješio pobjednika.

Žugić je ubacio 24 poena u našem timu, po 10 su dodali Danilo Ivanović i Zoran Vučeljić.

Rival u prvom meču razigravanja Crnoj Gori će biti Island, danas od 17.30 sati, koji je izgubio od Grčke.