Mlada reprezentacija Srbije upisala prvu pobjedu u 2024. godini

0

Mlada reprezentacija Srbije trijumfovala je protiv Azerbejdžana rezultatom 2:0 i zabilježila prvu pobjedu u 2024. godini.

Utakmica je počela prilikama na obje strane. Prvo je Veličković zaprijetio u prvom minutu, a već u sledećoj akciji je Rzajev imao priliku. Azerbejdžan je bio nešto konkretniji posle 20 minuta igre, ali je evrogolom Vukašina Đurđevića iz 26. minuta otklonjen pritisak domaćina. Desni bek Partizana je posle kornera došao do odbitka i iz voleja pogodio fantastično sa 25 metara.

Srbija je od tog trenutka preuzela inicijativu. Šljivić je imao odličnu priliku u 35. minutu, promašio je, ali je pet minuta kasnije Jovan Mijatović krunisao odličnu akciju srpske reprezentacije lucidnim potezom i golom.

Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde je došao do lopte na 11 metara, nanizao nekoliko driblinga i samo „bocnuo“ loptu u gol nemoćnog Imanova.

Drugo poluvrijeme nije dobro počelo po Srbiju. Samo minut igre je prošao, a Konstantinov je oborio Rzajeva u kaznenom prostoru i Azerbejdžan je mogao do gola. Akundzade je preuzeo odgovornost, ali je Kaličanin pročitao stranu i odbranio jedanaesterac.

Abasov je u 57. minutu imao još jednu priliku za Azerbejdžan, ponovo se istakao čuvar mreže Srbije. Pritiskao je Azerbejdžan, međutim, nije mogao do gola. Kako se utakmica bližila kraju, tako je intenzitet napada domaćih padao, a Srbija je preko Baždara i Gluščevića mogla i do ubjedljivije pobjede, međutim, nisu bili precizni.

Srbija se posle devet odigranih utakmica nalazi na trećem mjestu i nema više ni teoretske šanse da se nađe na Evropskom prvenstvu.