Mlada košarkaška reprezentacija Srbije osvojila zlato na Evropskom prvenstvu B divizije

0

Mlada košarkaška reprezentacija Srbije, pobedila je u finalu Evropskog prvenstva B divizije Island rezultatom 81:67. Ulaskom u finale „orlići”  su već obezbijedili povratak u najjače društvo.

Srbija je meč otvorila serijom 7:0, ali je i Island imao odgovor pa se vratio u igru pri rezultatu 13:13. Ipak, „plavi“ su prvi dio utakmice riješili u svoju korist sa plus sedam.

Onda je uslijedio veoma loš početak druge četvrtine tokom koje je Island imao seriju 20:7 i devet poena viška. Tek dva minuta pred kraj drugog kvartala „orlići“ su odgovorili i to na najbolji način – serijom 12:2 pa su na poluvrijeme otišli sa poenom prednosti.

Sve je funkcionisalo tokom trećeg dijela meča pa je prednost izabranika Vlade Jovanovića pred poslednjih deset minuta bila šest poena. A onda 7:0 serija na otvaranju poslednje četvrtine. Srbija je sačuvala vođstvo do kraja i upisala pobedu vrijednu zlata.

Najefikasniji u reprezentaciji Srbije bio je Luka Paunović koji je postigao 17 poena uz 11 asistencija. Aleksa Kovačević pratio je sa 15 poena, sedam asistencija i četiri skoka. Vojin Medarević bio je nadomak dabl-dabl učinka – postigao je 14 poena uz devet uhvaćenih lopti. Mihailo Mušikić postigao je takođe 14 poena.