Mitrović šest golova na šest utakmica! Nejmara neće golovi, ali perfektno asistira

0

Najbolji srpski napadač ovjerio slavlje Al Hilala u 76. minutu (2:0). Zapažen je bio i Milinković Savić, koji u 37. minutu iznudio jedanaesterac za svoj tim, ali Nejmar nije uspio da ga pretvori u pogodak

Kristijano Ronaldo je bio najzaslužniji za pobjedu Al Nasra na gostovanju Al Taeu (2:1), pošto je namjestio pogodak Andersonu Taliski i potom postigao pobjedonosni gol za svoju ekipu iz jednaesterca u 87. minutu, ali portugalski majstor i slavlje njegove ekipe nisu dugo bili glavna tema u Saudijskoj Arabiji. Al Hilal je pobjedom nad Al Šababom (2:0) preuzeo prvo mjesto na tabeli i iskoristio remi Al Itihada protiv Al Fejhe, a Aleksandar Mitrović je postigao svoj šesti gol u sezoni na isto toliko utakmica.

Najbolji srpski napadač je ovjerio pobjedu ekipe Žorža Žesusa u 76. minutu, dok je osam minuta ranije Kalidu Kulibali krunisao odličan centaršut Nejmara iz kornera. Brazilac je i kod Mitrovićevog pogotka bio nesebičan. Ostavio je srpskom centarforu loptu na drugoj stativi, nije najbolje reagovao bivši golgeter Fulama iz prve, ali je uspio da se snađe i pošalje loptu u protivničku mrežu.

Nejmar je došao do treće asistencije u dresu Al Hilala, ali ga golovi još neće. Imao je idealnu situaciju da to proimeni u 37. minutu, kada je jedanaesterac iznudio vrlo zapaženi Sergej Milinković Savić, nakon nesmotrenog starta Jaga Santosa. Nejmar je gađao desni ugao gostujućeg gola, ali je sjajno reagovao Korejac Kim i spriječio vođstvo favorizovanog rivala.

Ipak, Al Hilal je u nastavku uspio da kruniše razliku u kvalitetu i dođe do pobjede koja mu je vratila status lidera prvenstvene trke.

Mitroviću i njegovim saigračima bilo je izuzetno važno da poprave utisak u odnosu na meč sa Damakom iz prošlog kola, a posebno nakon što je Al Itihdad neplanirano ispustio bodove. Al Hilal već u utorak očekuju obaveze u Ligi šampiona Azije, dok naredne nedjelje gostuju Ahdudu i nastavljaju žestoku bitku za vrh tabele. U ovom trenutku razlika između prvoplasiranog Al Hilala i četvrtoplasiranog Al Nasra iznosi svega dva boda.