Mitropolit Joanikije je za portal RTCG-a kazao kako je adresa za sva pitanja o Temeljnom ugovoru između Srpske pravoslavne crkve i Vlade Crne Gore adresa upravo Vlada Crne Gore i Patrijaršija SPC.
„Pregovori oko usaglašavanja konačnog teksta i svih detalja Temeljnog ugovora, odvijaju se između budućih ugovornih strana kao legitimnih potpisnica ugovora, a to su SPC i Vlada Crne Gore. Sva pitanja, oko detalja pregovora, pa i konkretno pitanje, koje ste mi postavili, a vezano za odgovore koje je moguće dobiti u ovoj fazi pregovora, neophodno je uputiti odgovornim licima budućih strana ugovornica Patrijaršiji SPC i Vladi Crne Gore“, istakao je mitropolit Joanikije.
Vlada Crne Gore potvrdila je danas pisanje BORBE da je 4. januara dobila pismo patrijarha Srpske pravoslavne crkve Porfirija o usaglašavanju Temeljnog ugovora i da će na njega, kako navode, blagovremeno odgovoriti već naredne sedmice.
„Kako je prva postpraznična radna nedjelja započela juče, Vlada uvjerava sve zainteresovane adrese da će, kao i svakog puta, blagovremeno i odgovorno pristupiti formulisanju odgovora na dospjelo pismo, uzimajući dodatno u obzir važnost tematike koja je predstavljena u istom i značaj duhovne adrese koja ga je uputila. Odgovor na konkretno pismo Vlada će uputiti Njegovoj svetosti partijarhu srpskom gospodinu Porfiriju početkom naredne sedmice, u cilju postizanja željene saglasnosti, na obostrano zadovoljstvo.“, saopšteno je iz Vlade Zdravka Krivokapića.

Znači laže vladika bački da je sve kriv premijer i da se sa njim neće potpisati ugovor?
Znači laže vladika bački da je sve kriv premijer i da se sa njim neće potpisati ugovor?
Crni Jovo glovo kaza odje da se on ništa ne pita,ka da nepostoji,e crni je in Motropolit,nije Amfilohiju ni do članaka. Dobro ga je bia našla i iznaciča na. Čelo
Crni Jovo glovo kaza odje da se on ništa ne pita,ka da nepostoji,e crni je in Motropolit,nije Amfilohiju ni do članaka. Dobro ga je bia našla i iznaciča na. Čelo
Nije Djedu ni do koljena.. Sram ga bilo!
Nije Djedu ni do koljena.. Sram ga bilo!
Dokle ce Joanikije da brani Krivokapica i da laze svoj narod?
Dokle ce Joanikije da brani Krivokapica i da laze svoj narod?
Negova preosvestenost se ne mijesa u svoj posao. Da li je to mogao vidjeti od prethodnika, nije naravno.
Negova preosvestenost se ne mijesa u svoj posao. Da li je to mogao vidjeti od prethodnika, nije naravno.
Znači da Krivi radi u dogovoru sa Joanikijem. Pa jeste stvarno krivi čudan al ono što jenuradio u Patrijaršiji ne veeujem da bi uradio bez dogovora sa Joanikijem, makar popio i više no što on može!
Znači da Krivi radi u dogovoru sa Joanikijem. Pa jeste stvarno krivi čudan al ono što jenuradio u Patrijaršiji ne veeujem da bi uradio bez dogovora sa Joanikijem, makar popio i više no što on može!
Joanikije koristi drugačiji metod rada od Amfilohija. Ne suprotstavljaju se direktno nego mulja preko Profe.
Joanikije koristi drugačiji metod rada od Amfilohija. Ne suprotstavljaju se direktno nego mulja preko Profe.
Ma kakav potpis sa okupatorskom crkvom Srbije….vucajte se gadovi
Ma kakav potpis sa okupatorskom crkvom Srbije….vucajte se gadovi