Minimalac Kelna protiv Slovačka: Partizanu u poslednjem kolu dovoljan i bod za proljeće u Ligi konferencija

0

Razvedravanje poslije magle. U doslovnom i prenesenom značenju. Usled vremenskih neprilika utakmica Slovačko – Keln je samo počela u četvrtak veče (odigrana četiri minuta), u trenucima kad je Partizan izgubio u Nici (1:2), da bi u petak tokom ranog popodneva stigle ohrabrujuće vijesti za srpskog predstavnika, pošto će mu za evropsko proljeće biti dovoljan i bod sa Česima. I to nezainteresovanim, jer će u Humsku stići bez matematičkih šansi za plasman u narednu fazu.

Pobjeda nad klubom iz Uherskog Hradišta značila bi direktan plasman u osminu finala pod uslovom da Nica 3. novembra na slavi na Rajn Energi Stadionu.  Značajno, jer pobjednik grupe stiče pravo da izbjegne baraž u kome će drugoplasirani timovi iz ovog takmičenja igrati sa trećeplasiranim iz Lige Evrope.

Parni valjak će poslednji meč Grupe D igrati pred praznim tribinama (zbog incidenata navijača na revanšu sa Njemcima), ali će imati komotnu poziciju. Naročito poslije teško izvojevanog, ali zasluženog slavlja bundesligaša nad timom Martina Švedika. Suština je da crno-bijeli na svom stadionu moraju da ostvare bolji rezultat od Nice koja će gostovati u Kelnu da bi bili prvi. Ako bi se desilo da se na oba susreta završnog kola bude neriješeno Francuzi bi završili prvi, jer se najprije gleda međusobni skor bodovno izjednačenih timova, a tu je sastav Lusijana Favra bolji za jedan gol, usled pobjede na Azurnoj obali.

„Jarčevi“ su do minimalne pobjede u Češkoj došli iz jedanaesterca u 82. minutu. Strijelac je bio Ondrej Duda. To je bila druga najstroža kazna koju je Kruašvili dosudio na ovom susretu. Florijan Kajnc je u 51. minutu promašio penal, tačnije, Filip Engujen mu je sjajno odbranio. Slovačko nije bilo bezopasno na ovom susretu, pošto je u nekoliko navrata bili blizu gola, uz jednu pogođenu stativu. Stativa je bila i njihov saveznik u finišu, kada je Denis Huseinbašić pogodio okvir gola i propustio da duplira prednost.

Situacija na tabeli je takva da je Nica prva sa osam bodova, baš koliko ima i Partizan, s tim da crno-bijeli imaju lošiji međusobni skor.

Keln je treći sa sedam bodova, dok je Slovacko poslednjih sa četiri i nema nikakve šanse da se nađe u nokaut fazi.