Milošević: Rastemo kao tim, ali moramo još da treniramo

0

Rukometaši Lovćena poraženi su od Kadetena rezultatom 29:26 u utakmici treće runde EHF Evropske lige.

To je za cetinjski tim treći poraz u ovom takmičenju. Ipak, iako nijesu uspjeli da dođu do iznenađenja, izabranici Pera Miloševića pružili su najbolju evropsku partiju kojom su pokazali da nijesu slučajno učesnik ovog takmičenja.

Obje ekipe imale su problema u napadu u prvom dijelu, ali svakako treba istaći odlične odbrane Filipa Borozana na jednoj i Kristiana Pilipovića na drugoj strani koji su imali po sedam odbrana.

Ekipe su konstantno smjenjivale u vođstvu, a Kadeten je na petnaestominutni odmor otišao sa viškom od jednog gola – 11:10.

Drugi dio igre donio nam je mnogo bržu igru, a nakon što je Lovćen poveo sa 16:15 i propustio lijepu priliku da ode na plus dva (Pilipović odbranio udarac Vuka Borozana), gosti su relativno brzo napravili seriju 3:0 čime su oni stigli do dva gola viška (19:17).

Uspio je Lovćen nedugo potom da se vrati i izjednači. Pratili su Cetinjani ritam švajcarskog šampionata, ali su gosti meč riješili dva minuta prije kraja kada su prvi put stigli do tri gola prednosti (28:25).

Najefikasniji u redovima Lovćena bili su Filip Krivokapić sa osam i Mirko Radović sa pet golova.

Kod gostiju je blistao Sandro Obranović koji je postigao deset golova.

Isti rivali odmjeriće snage u narednom kolu, ali u Šafhauzenu, 21. novembra.

Dosta je pozitivnih utisaka. Da smo odigrali 1. poluvrijeme kao protiv Flensburga, mislim da bismo vodili četiri razlike. Odigrali smo kvalitetno, borili se fenomenalno u pojedinim trenucima, ali izgubili smo zbog tehničkih grešaka. Rastemo kao tim, sve bolje igramo, ali moramo još bolje da treniramo i da uključimo još igrača, imamo i nekoliko povrijeđenih. Publika nas je nosila, imali smo priliku da uđemo u posljednji minut sa šansama za makar remi, ali kiksali smo, posebno u jednom napadu s igračem više“, istakao je trener Lovćena, Pero Milošević.

Iskusni stručnjak komentarisao je i sudije koje su u finišu diskutabilno dosudili dva sedmerca za goste.

To su uradili kod jedan razlike za njih. Ipak su oni veće ime, ulažu mnogo posljednjih desetak godina, igrali su Ligu šampiona… Malo je i to prevladalo, iako smo igrali kod kuće. Bili smo ravnopravni skoro do kraja, našim glupostima i tehničkim greškama nismo uspjeli da u posljednjih 30 sekundi budemo u igri makar za bod” istakao je Pero Milošević.