Radićemo intenzivno da do sjednice, koja je zakazana za 29. decembar, napravimo koalicioni sporazum, koji će prihvatiti svi konstituenti vlasti i svi odbornici unutar trenutne vladajuće većine. Ukoliko se to ne desi, nije smak svijeta, pa ni da se prolongira nekoliko dana, ali nazire se izlazak iz političke krize u Budvi“, poručio je Mladen Mikijelj, potpredsjednik privremnenog odbora Nove srpske demokratije u Budvi, gostujući na Srpskoj RTV.
„Građani su se nagledali vanrednih izbora i trzavica unutar koalicija koje su bile dio vlasti u proteklih nekoliko godina. To već faktički počinje od 2016. godine, sedam godina Budva nije prepoznata kao stabilna politička sredina, iako smo na tu nestabilnu političku većinu ispostavili rezultate građanima, prije svega u pogledu stabilizacije finansija. Mislim da građani Budve sada žele jednu stabilnost, da se iz fokusa svakodnevnog života izbaci politika i da krenemo da pričamo samo o razvoju“, rekao je Mikijelj.
On je najavio skori izlazak iz političke krize. jer su uspješno započeti razgovori sa partnerima unutar koalicije na vlasti.
„Mislim da će se to sa formiranjem novog odbora realizovati, već smo imali razgovore sa predsjednicima opštinskih odbora PzP-a i DNP-a, sa gospodinom Vučičevićem i Gregovićem. Bez obzira na neke startne pozicije koje nisu bile iste, uspjeli smo da napravimo načelan dogovor, a to je da kandidat za potpredsjednicu Opštine bude trenutna direktorica Vodovoda Jasna Dokić, i da do same sjednice probamo da naporavimo koalicioni sporazum, gdje će se staviti jasne smjernice koje želimo da realizujemo u naredne tri godine, a koje će svakako biti nastavljene na predizborni program koalicije ‘Milo Božović, Budva na prvom mjestu'“, rekao je Mikijelj, pa nastavio:
„Da li će se to desiti u narednih nekoliko dana do sjednice 29. decembra, ili će se taj rok prolongirati nekoliko dana u januaru, mislim da to nije bitno. Načelan dogovor postoji, ja se nadam da će se sprovesti kroz skupštinsku odluku. Naravno, nije suština izabrati samo potpredsjednicu, jer se tako ne rješava politička kriza, moramo u kontinuitetu da razgovaramo, da vodimo računa o izbornom programu, o onome što ćemo staviti na papir kroz sporazum koalicije i da svi zajedno pokušamo da ono što smo zacrtali i realizujemo u naredne tri godine, kako bi u velikoj mjeri vratili povjerenje građana Budve, koje smo sa jednim velikim brojem imali kako na lokalnim, tako i na parlamentarnim i predsjedničkim izborima“, kazao je Mikijelj.
Koalicija „Milo Božović, Budva na prvom mjestu“ ,koja je na poslednjim izborima obezbijedila 18 odborničkih mandata u budvanskom parlamentu, 12 iz redova Nove srpske demokratije, tri iz reda Demokratske narodne partije i tri iz reda Pokreta za promjene ,uzdrmana je poslednjih šest mjeseci neslaganjima četiri odbornika unutar koalicije.
„Politiku unutar koalicije nisu slijedila četiri odbornika, ali ne bih volio da kažem bilo koju tešku riječ za te ljude, ne samo zato što su nam potrebni kako bi se riješila kriza vlasti u Budvi, već iz razloga što svo četvoro ljudi dolaze iz porodica koje su definitivno svih 30 godina bile stožer opozicione borbe u Budvi. Moguće da je bio nesporazum u komunikaciji, ne opravdavam njihovo djelovanje u proteklih šest mjeseci, naprotiv mislim da su njihovim djelovanjem nanijeli ogromnu štetu političkim partijama iz kojih dolaze. Opet kažem, u proteklih deset dana od kada je formiran opštinski odbor Nove srpske demokratije, Nemanja Kuljača i ja smo intezivirali razgovore sa tim odbornicima, i ja sam uvjeren da će njihovo djelovanje u narednom periodu biti potpuno drugačije“, zaključio je Mikijelj.