Mijović: Napadački odlično prvo poluvrijeme, u drugom smo regovali kad je trebalo

0

SC Derbi je položio prvi ispit u sezoni, dobio je Spartak i na pravi način počeo novu sezonu.

U većem dijelu meča, domaćin je kontrolisao dešavcanja na terenu.

Na startu posljednje dionice stekao je dvocifrenu prednost, a onda dozvolio gostima da se vrate u meč.

Ipak, finiš je odigrao kako treba i slavili.

Kao što sam i u najavi rekao, jedna teška utakmica, zahtjevna sa jakim dobrium protivnikom kao što je Spartak, koji je ambiciozno ušao u ABA ligu. sa značajnom promijenjenim timom, sa dosta iskusnih igrača koji su širom Evrope prije Spartaka imali svoje karijere. Pristup je bio dobar što je jako važno, ušli smo hrabro, što je takođe jako važno za ovaj mladi tim. Bili smo sjajni napadački u prvom poluvremenu, posebno u drugoj četvrtini gdje smo iz dobre odbrane uspjeli da nađemo dobar ritam i brzo otvaranje napada, gdje smo u dobrom protoku našli otvorene šuteve koje smo pogodili. U drugom poluvremenu, napada je stao, djelom i zbog naše krivice, pala je koncentracija, nismo pomjerali loptu, što je Spartak iskoristio i vratio se u meč. Ono što je važno je da smo uspjeli da reagujemo u prvom trenutku i serijom 8:0 prevedemo kraju utakmicu. Jako važna pobjeda za nas, u jako izmijenjenom sasatvu, značajno mlađu ekipu. Nastavljamo da radimo i da izgledamo dobro i u narednim utakmicama – rekao je nakon meča Petar Mijović.