Mijović: Dozvolili smo Krki da se vrati, pobjeda se pamti

0

Svjestan je i trener Budućnosti, Petar Mijović, da Budućnost večeras nije blistala u pobjedi nad Krkom (82:69) u trećem kolu ABA lige.

Smatra da je pobjeda trenutno najvažnija poslije teške utakmice u Ankari i teškog povratka koji su imali. Bilo je dobrih intervala u igri, ali i oscilacija.

Najvažnije da smo, poslije teškog gostovanja u Ankari i teškog puta, upisali pobjedu. Imali smo dobre intervale, prvih 16-17 minuta je to bilo na dobrom nivou, kontrolisali smo sve što se dešavalo. U posljednjih minut-dva dozvolili smo seriju što je vratilo Krku. Smatram da smo otvorili treću četvrtinu defanzivno loše, ali sa dvije pogođene trojke i uz dobra rješenja u napadu sve to anulirali, ali sa dosta mekoće u odbrani. Krka je uspjela da se vrati, zaprijeti i da dođemo u situaciju da strijepimo“, započeo je trener šampiona Crne Gore.

Nije očekivao da njegov tim briljira, ali pouke treba izvući.

“S obzirom na ritam nisam očekivao da briljiramo, ali sam očekivao da u kontinuitetu odigramo bolju utakmicu nego što smo odigrali, ali na kraju treba izvući pouke i analizirati meč. Najpozitivnije je to što smo slavili”

Za kraj podsjetio je na utorak i važan meč sa Slaskom koji slijedi u Evrokupu. Iskoristio je priliku i pozvao navijače da podrže tim u tom meču.

Sjutra već priprema za Šlonsk koji je u utorak, već od sastanka u svlačionici sad smo fokusirani na ono što nas čeka u Evrokupu. Očekujem da sa više svježine uđemo u taj meč koji je bitan za nas. Pozvao bih ovom prilikom navijače da nas podrže u tom meču i dođu u što većem broju“.

REZULTATI – Petak: Zadar – Mornar Barsko zlato 92:57; Subota: Cedevita Olimpija – Split 97:68, Igokea – SC Derbi 91:82, Budućnost Voli – Krka 82:69; Partizan – Cibona 96:67; Nedjelja: Borac – Crvena zvezda; Ponedjeljak: FMP – Mega.