U drastično oslabljenom sastavu, bez kapitena Bojana Dubljevića, Nikole Ivanovića, Nemanje Radovića, Dina Radončića, Petra Popovića… košarkaši Crne Gore su u Baru poćeli pripreme za Evropsko prvenstvo.

Stručnom štabu je na raspolaganju 15 igrača, a kroz pripreme i pet kontrolnih mečeva treba da se iskristališe sastav za peti nastup na šampionatu Starog kontinenta.

„Crveni“ će igrati u grupi u Helsinkiju, gdje će im rivali biti Njemačka, Litvanija, domaćin Finska, Švedska i Velika Britanija.

Uvijek je čast i zadovoljstvo igrati za svoju zemlju. Evidentno je da ćemo ove godine biti u oslabljenom i drugačijem sastavu, ali mislim da je to neka sada već ispričana priča. Tih 12 koji budu izabrani biće najbolje što u ovom trenutku imamo. Nadam se da ćemo dobro proći pripreme, da će nas povrede mimoić, da ćemo uhvatiti taj neki dobar nivo forme, koji bi nas usmjerio na nekom dobrom rezultatu na Evropskom prvenstvu“, istakao je Vladimir Mihailović.

Želja svih je plasman u drugu fazu, što bi u ovom trenutku bio veliki uspjeh.

Plasman u drugu fazu bi bio uspjeh, s obzirom na težinu grupu i našu situaciju. Ali kad počne Evropsko prvenstvo, ići ćemo od utakmice do utakmice. Velika Britanija i Švedska su ekipe protiv kojih ćemo juriti pobjede. I to su sigurno dobre ekipe, neće biti nimalo lako. Tu je i Finska koja je domaćin, koja posljednjih godina igra jako dobru košarku sa Lauri Markanenom, koji će ih sigurno sjajno predvoditi. Imamo tu i Njemačku i Litvaniju, koji su favoriti u grupi„, objasnio je Mihailović i najavio oproštaj od nacionalnog tima nakon završetka Evropskog prvenstva.

“Mislim da, kao i većina igrača iz moje generacije, da će ovo Evropsko prvenstvo biti posljednje za mene u nacionalnom dresu. Nadam se da ćemo završiti s nekim lijepim uspjehom”, jasan je 34-godišnji košarkaš.

 

Tagovi