Mesi donio pobjedu Argentini na startu kvalifikacija za SP

0

Fudbaleri Argentine startovali su pobjedom u novom ciklusu južnoameričkih kvalifikacija, pošto su kao domaćini pobijedili Ekvador – 1:0, a tri boda osvojila je i Kolumbija, dok su Paragvaj i Peru remizirali – 0:0.

Centralni meč bio je između svjetskih prvaka i Ekvadora, koji je riješio Lionel Mesi. Dugo su se Argentinci mučili, teško su i stvarali šanse, pošto su imali samo tri udarca u okvir gola, a jedan je završio u mreži.

U 78. minutu, Mesi je namjestio loptu i iz slobodnjaka pogodio majstoriju za tri boda. Selektor Lionel Skaloni je izveo postavu koja je praktično i dovela Argentinu do svjetskog trona, a jedino iznenađenje u startnoj postavi bio je Nikolas Gonzales koga je u drugom poluvremenu zamijenio standardni Di Marija.

Kolumbija je takođe kao domaćin slavila minimalnim rezultatom 1:0. Kolumbijci su Venecuelu pobijedili golom Borea u 46. minutu.