Meridianbet 1. CFL: Vukotić vodio Budućnost do pobjede u Bijelom Polju

0

Fudbaleri Budućnosti pobijedili su Jezero u Bijelom Polju rezultatom 2:0 (1:0) u poslednjem meču 7. kola 1. CFL. Prva figura meča bio je Milan Vukotić, strijelac oba gola.

Prava fudbalska uspavanka u reprizi prošlosezonskog finala Kupa viđena je sve do finiša prvog poluvremena. Istina, prijetili su Podgoričani preko Milana Vukotića Petra Grbića, ali su se ofanzivci gostiju u obje situacije nalazili u ofsajdu.

Kada su svi na Gradskom stadionu u Bijelom Polju mislili da će mreže ostati netaknute u prvom poluvremenu, Vukotić je sa petnaestak metara iskosa pogodio gornji lijevi ugao gola Stefana Kastratovića.

Mogli su u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena plavo-bijeli da udvostruče prednost, ali su štoperi domaćih u poslednjem momentu prekinuli solo prodor Grbića.

U nastavku je Budućnost bila mnogo bolji rival. Ivan Bulatović je u 55. minutu poslije centaršuta prezimenjaka Andrije, šutirao iz prve preko gola.

Zato večeras nije griješio Vukotić. U 58. minutu, na asistenciju Andrije Bulatovića postigao je drugi gol na meču.

Mogli su Plavi i ubjedljivije da slave, stvorili nekoliko prilika do kraja utakmice, a u 88. minutu se obrukao Andrija Pavlović. Bivši napadač Partizana, Apoela, bečkog Rapida, Brondbija, Kopenhagena je izašao sam pred Kastratovića i šutirao preko gola.