Meridianbet 1. CFL: Budućnost nastavila niz, šampion posrće

0

Fudbaleri Budućnosti nastavili su niz pobjeda u Meridianbet 1. CFL – „plavo-bijeli“ su u 12. kolu na svom terenu bili bolji od Arsenala, upisali peti uzastopni, a ukupno deveti trijumf u sezoni. Izabranici Ivana Brnovića zadržali su šest bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Petrovac, koji je upisao minimalnu pobjedu u duelu sa Sutjeskom.

Budućnost je pred svojim navijačima nastavila niz pobjeda i sačuvala šest bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Petrovac. Podgoričani su mrežu Arsenala načeli u 23. minutu zahvaljujući iskusnom Petru Grbiću. Tivćani su odgovrili u nastavku susreta preko Bismarka koji je poravnao rezultat u 60. minut. Ipak. lider šampionata u 80. minutu došao je do pogotka vrijednog sva tri boda – mrežu rivala zatresao je Ivan Bojović.

Petrovac je do trijumfa na stadionu Mitar Mićo Goliš došao zahvaljujući pogotku Aleksandra Kapisode. Iskusni defanzivac mrežu Sutjeske zatresao je u 76. minutu susreta. Petrovčani su do sva tri boda u odmjeravanju snaga sa Sutjeskom došli sa igračem manje, pošto je u 54. minutu, tek što je ušao u igru, Rodrigo Faust zaradio direktan crveni karton.

Aktuelni šampion, ekipa Dečić Admiral bet, poražena je pred svojim navijačima od Bokelj Sbbet rezultatom 2:1. Kotorani su prvi pronašli put do mreže rivala i to u 37. minutu kada je Dejan Pepić matirao Radoševića. Dečić je izjednačio u 56. minutu preko Ujkaja, da bi samo minut kasnije gosti pogotkom Počeka došli do nove prednosti i trijumfa.

Mornar je slavio trijumf na gostovanju ekipi Jedinstva Franca – Barani su trijumfovali rezultatom 2:1. Gosti su do prednosti došli u 11. miuntu preko Bobana Đorđevića, da bi pet minuta prije odlaska na odmor Korać poravnao rezultat. Ipak, već u sljedećem napadu, Darko Zorić je zatresao mrežu domaćih i postavio konačan rezultat susreta.

Jezero je u derbiju začelja salvadalo Otrant-Olympic minimalnim rezultatom. Duel u kojem su na klupama timova debitovali Miodrag Džudović i Miodrag Vukotić riješen je pogotom Mihaila Perovića u 14. minutu.