Meridianbet 1. CFL: Budućnost bez konkurencije

0

Najveći crnogorski derbi, igran u 11. kolu Meridianbet 1. CFL  završen je pobjedom Budućnosti, koja je trijumfom u Nikšiću (1:0) povećala prednost u odnosu na konkurenciju na šest bodova.

Na Gradskom stadionu u Nikšiću presudio je gol Ognjena Gaševića u 37. minutu. Dragan Grivić je šutirao, lopta je zatim došla do Gaševića, koji je šutirao po zemlji sa ivice šesnaesterca, a na putu ka golu zakačila je Nemanju Đurovića i prevarila Vladana Giljena. Sutjeska je propustila dvije dobre šanse preko Vaska Kalezića. U prvom poluvremenu je bio sam ispred Milana Mijatovića, ali je šutirao pored gola, dok je početkom nastavka prebacio prečku iz dobre pozicije.

Petrovac je na gostovanju Otrantu upisao četvrtu pobjedu na posljednjih pet utakmica – 1:0. Meč na Trening kampu FSCG riješen je u 70. minutu, nakon kornera, kada je Dejan Boljević savladao Jasmina Agovića. Petrovčani su na drugom mjestu, sa tri boda više od trećeplasiranog Dečića Admiral bet, uz utakmicu manje. Tuzani su danas osvojili bod na gostovanju Arsenalu (0:0).

Treću vezanu pobjedu ostvarilo je Jedinstvo Franca. U Kotoru su Bjelopoljci došli do druge pobjede – 2:1. Medo Jauković u 10. minutu doveo je goste u vođstvo, da bi Armin Bošnjak u 42. sjajno najavio trijumf. Bokelj je smanji preko Vasilija Čavora u 65. minutu, međutim, nije imao snage za nešto više.

Mornar je na svom terenu bio bolji od Jezera – 2:0. Oba gola postignuta su nakon kornera, pogađali su Darko Zorić u 12. i Boban Đorđević u 21. minutu.