Medvedev je strah i trepet za Sinera: Rus trijumfovao u Roterdamu

0

Izgubio je Siner sva četiri prethodna meča od Medvedeva, tako da je bilo jasno da nešto mora da mijenja. I dalje je bilo mnogo dugih razmena, ali je Italijan drop šotovima i povremenim izlascima napred mijenjao ritam.

Ispustio je Tirolac prednost od 4:1, ali nastavio je da igra sa jednakom koncentracijom i spremnošću da se bori za svaki poen, pa je u 12. gemu sjajnim napadom došao do brejk i set lopte. Odmah ju je iskoristio još jednim preciznim napadom forhendom i poveo je sa 1-0 u setovima.

Nije uspio Siner da zadrži taj nivo igre, a Medvedev je u prvom gemu drugog seta imao i malo sreće, jer je na brejk lopti uz pomoć mreže osvojio poen.

Rus je brzo došao i do dva brejka prednosti, zatim je spasao i 0-40, pa je bez mnogo drame izjednačio u setovima.

Ušao je Italijan u mašinu Medvedeva – nije Rus promašivao, neutralisao je napade Sinera, koji je bio vidno umoran u gemu u kojem je pretrpio brejk za 2:1 u trećem setu. Međutim, na pauzi se konsolidovao i agresivnom igrom došao i do brejk lopte, koju Medvedev najviše zahvaljujući sjajnom servisu anulira, da bi potom potvrdio brejk za 3:1.

Borba je nastavljena, a Medvedev je uspio da odoli napadima Sinera na svoj servis i napravio je dodatni brejk u sedmom gemu što ga je dovelo u poziciju da servira za pobjedu. Siner je do kraja uspio samo da spasi jednu meč loptu.

Ruskom teniseru ovo je prva titula ove godine, a 16. u karijeri.