Međedović korak od Ju-Es opena

0

Predstavnik Srbije Hamad Međedović plasirao se u finale kvalifikacija za Ju-Es Open, pošto je savladao Hrvata Duja Ajdukovića u tri seta 7:6(7:4), 3:6, 6:1.

Balkanski derbi između 137. i 135. na ATP listi opravdao je očekivanja. Posle dva sata i četiri minuta velike borbe ipak je bio uspješniji dva mjesta lošije rangirani Međedović.

Najneizvjesnije bilo je u prvom setu, u kojem je Ajduković čak i servirao za set i imao dvije set lopte. Međutim, Hamad je uspio obje da spase i na kraju napravi brejk koji je rezultat doveo u egal. Prvi dio igre rešavao se u taj-brejku. Tu je Međedović sa dva mini brejka poveo 4:1 i rutinski riješio taj dio igre za vođstvo u setovima.

Odgovorio je Ajduković u drugom setu kojeg je dobio 6:3. Ipak, izgleda da je došlo do prevelike potrošnje, pa je u trećem odlučujućem setu neočekivano lako kapitulirao. Uspio je da osvoji samo jedan gem i Međedović se plasirao u finale kvalifikacija.

A tamo ga čeka domaći teniser Nišeš Basavaredi. On je 268. na ATP listi i nisu se ranije sastajali.

1 klik – 100 freebet-ova! Registruj se na meridianbet.me i pokupi najbolji poklon dobrodošlice!