Martin slavio na VN Indonezije

0

Horhe Martin iz Pramak Dukatija osvojio je Veliku nagradu Indonezije.

Španac je sačuvao pol-poziciju, drugi je završio njegov zemljak Pedro Akosta na Red Bulu Teh 3, dok je podijum obezbijedio i aktuelni šampion, Frančesko Banjaja iz Dukati Lenovo tima.

Martinatoru je ovo treća pobjeda u sezoni, a prva od Le Mana i njom je uspio da pobjegne upravo Peku Banjaji na 21 bod u generalnom plasmanu.

Interesantno da vozač Pramaka nije uspio da završi trku na stazi Pertamina Mandalika prethodne dvije godine.

Nezgodu je imao osmostruki svjetski šampion, Mark Markez, kome se motocikl zapalio u 12. krugu, tako da je morao da odustane.

Van staze je završio i Enea Bastijanini. Pobjednik prethodne “stanice” u Emilio Romanji, izletio je sa staze u trenutku kada je bio treći i bio je u potjeri ne samo za Akostom, već i Martinom.

Najveći incident je, inače, viđen na startu kada je Džek Miler proklizao i sa staze izbacio i sebe i Aleša Espargara, Aleksa Markesa i Luku Marinija.

Naredna trka na programu je narednog vikenda u Japanu.