Marmuš je najbolji strijelac Bundeslige: Njegov Ajntraht drugi na tabeli

0

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta pobijedili su Holštajn u Kilu u utakmici petog kola njemačkog šampionata rezultatom 4:2.

Ajntraht je od samog starta bio bolji tim. Nakon nešto mirnijeg starta utakmice, gosti su imali period inicijative tokom kojeg su se ređale šanse, da bi Omar Marmuš zatresao mrežu u 25. minutu utakmice za 0:1.

Samo pet minuta kasnije Holštajn je izjednačio, kada je japanski ofanzivac Šuto Maćino bio precizan sa bijele tačke.

Klub iz Frankfurta je pojurio novi pogodak prije pauze, ali je mrežu uspio da zatrese nedugo po nastavku meča. Hrvatski napadač Igor Matanović matirao je Vajnera u 47. minutu za 1:2.

Ponovo se Maćino pobrinuo da se publika u Kilu brzo oraspoloži – ovaj put je pogodio iz igre u 50. minutu za novo poravnanje.

Od tog trenutka je Ajntraht i definitivno zagospodario utakmicom. Gosti su i u finišu prvog poluvremena, baš kao i u drugom, propustili nekoliko veoma izglednih prilika. Marmuš je bio jedan od „protagonista“ tih promašaja, ali se iskupio. Sjajni ofanzivac je prvo postigao svoj drugi pogodak u 65. minutu za 2:3, da bi potom u 74. minutu asistirao Tuti za konačnih 2:4.

Marmuš je tako izbio na prvo mjesto liste strijelaca Bundeslige – sada ima šest pogodaka, jedan više od vedete Bajerna Harija Kejna.

Ajntraht je na drugom mjestu na tabeli sa 12 bodova, dok je Bajern lider sa jednim više. Holštajn je „fenjeraš“ sa jednim bodom.