Marej spasio tri meč lopte i izbacio Sonega

0

Dva sata i 33 minuta i tri odigrana seta i Endi Marej se plasirao u drugo kolo ATP turnira u Dohi.

Škot je za učešće u Dohi dobio specijalnu pozivnicu, a za mjesto u drugom kolu plasirao se pobjedom protiv Lorenca Sonega.

Marej je do trijumfa došao nakon preokreta, i na kraju slavio rezultatom 2:1 (4:6, 6:1, 7:6).

Sonego je meč otvorio brejkom i to je bilo dovoljno da osvoji prvi set. Međutim, Marej je bio dominantan u drugom dijelu duela. Vezao je pet gemova prije nego što je Sonego uspio da se „upiše“ pa je Škot lako uveo meč u treći set.

Sonego je imao brejk loptu već u prvom gemu, da bi u desetom imao i tri meč lopte, ali Marej se nije dao. Na kraju je on sam iskoristio drugu meč loptu u taj brejku i zakazao meč sa četvrtim nosiocem Aleksandrom Zverevom.