Majstorija Mitrovića: Srbija konačno savladala Švajcarsku

0

Reprezentacija Srbije stigla je do prve pobjede u ovogodišnjem izdanju Lige nacija.

„Orlovi“ su Leskovcu nadigrali selekciju Švajcarske, pobijedili sa 2:0 i vratili se u igru za mjesto broj jedan u grupi.

Izabranici Dragana Stojkovića su poveli u nadoknadi vremena u prvom poluvremenu. Sa desne strane je prekid izveo Lazar Samardžić, ubacio je loptu u kazneni prostor, gdje je Elvedi sproveo u sopstvenu mrežu. Početkom drugog dijela Švajcarcima je poništen gol zbog ofsajda, a onda smo u 61. minutu vidjeli majstoriju kapitena Srbije Aleksandra Mitrovića. Dobio je dugu loptu od Saše Zdjelara, pretrčao je skoro 50 metara da bi je stigao prije nego što izađe u aut. Krajnjim naprom je to uspio da uradi, išao je licem ka rivalima, namještao se na desnu nogu, a onda sa 16 metara pogodio same rašlje gola Švajcarcima. Igrao se 71. minut kada je Švajcarska dobila penal, nakon starta Nedeljkovića nad Endoijem. Loptu je na kreč namjesto Embolo, ali je Rajković pročitao njegovu namjeru i odbranio jedanaesterac. Probali su gosti do kraja da stignu barem do počasnog gola, imali su prilika, pogodili i prečku u nadoknadi vremena…

U drugom meču ove grupe, Španija je kao domaćin pobijedila Dansku sa 1:0. Aktuelni šampion Evrope je do trijumfa došao u finišu susreta, golom Zubimendija. Sa ovom oobjedim „crvena furija“ je preuzela prvo mjesto u grupi sa 7 bodova, Danska je ostala na 6, a Srbija ima 4 boda. Na začelju je Švajcarska, koja nakon tri meča nije upisala nijedan bod.