Mađarska odradila posao za Crnogorke: Rajčić i drugarice u četvrtfinalu

0

Rukometašice Crne Gore su među osam najboljih na planeti. „Lavice“ putuju u Herning na četvrtfinale Svjetskog prvenstva.

Crna Gora je četvrti put među osam najboljih na planeti nakon 2015, 2017. i 2019. godine.

U Geteborgu se desilo čudo – Mađarska je imala šest golova minusa u 40. minutu, ali je sjajnom igrom u finišu srušila Hrvatsku (23:22), pa je već tada bilo jasno da iz grupe 1 u glavnu rundu idu Švedska i Crna Gora.

Poraz od domaćina je bez posljedica na kraju glavne runde Svjetskog prvenstva. Švedska je slavila (32:25) u „Skandinavijum arena” u Geteborgu i osvojila prvom mjesto u grupi 1.

Marina Rajčić i drugarice kao drugoplasirane idu u četvrtfinale u kojem će u srijedu (20.30 sati) u Herningu igrati protiv domaćina Danske.

Pod utiskom velikog uspjeha i prolaska među osam najboljih na planeti, „lavice” su napravile veliki broj grešaka u prvom poluvremenu i promašile tri sedmerca, pa je Švedska nakon 30 minuta vodila 15:9, čime je trasirala put do pobjede.

Djevojke u crvenim dresovima prišle su u nastavku na dva gola zaostatka, ali u finišu nije bilo snage, pa je domaćin slavio ubjedljivu pobjedu, iako konačan rezultat ne pokazuje pravi odnos snaga na terenu.

CRNA GORA – ŠVEDSKA 25:32 (9:15)

Dvorana: „Skandinavijum arena” u Geteborgu. Gledalaca: 6.589. Sudije: Karmo i Murš (Francuska). Sedmerci: Crna Gora 7 (4), Švedska 2 (1). Isključenja: Crna Gora 12, Švedska 8 minuta.

Crna Gora: RAJČIĆ (sedam odbrana), Babović (sedmerac), PLETIKOSIĆ 2 (1), GODEČ 4, MUGOŠA 2 (1), Vukčević 1 (1), Popović, Ivanović, Malović 5 (1), Nat. Ćorović, BRNOVIĆ 2, BULATOVIĆ, Klikovac, DESPOTOVIĆ 6, Pavićević, GRBIĆ 3.

Švedska: BUNDSEN (osam odbrana i dva sedmerca), Erikson (jedna odbrana), Melegord, Stremberg, BLOM 4, ROBERTS 6, Lundstrem 3, Dano, Lagerkvist, LINDKVIST, HAGMAN 6 (1), Torleifsdotir 2, Hvenfelt 2, HANSON 3, KARLSON 5, Aksner 1.