Lukaku prekinuo polugodišnji golgeterski post

0

Fudbaleri Intera su u poslendjem meču subotnjeg programa 23. kola Serije A na svom terenu pobijedili Udineze 3:1.

Tim iz Milana je zabilježio treći trijumf u poslednje četiri utakmice, uz jedan remi, i sa 47 bodova drugi je na tabeli sa 15 bodova manje od vodećeg Napolija, dok je Udineze deveti sa 30.

Inter je poveo u 20. minutu pogotkom Romelua Lukakua iz jedanaesterca. Snažnom belgijskom napadaču, koji je tokom sezone imao mnogo problema sa povredama, to je bio tek drugi gol u prvenstvu, odnosno prvi od avgusta i duela sa Lećeom na startu Serije A.

Goste nije obeshrabrilo vođstvo „nero-azura”, a izjednačenje timu iz Udina donio je Sandi Lovrić u finišu prvog poluvremena.

Dvadesetčetvorogodišnji slovenački veznjak je upisao treći pogodak u šampionatu nakon asistencije Roberta Pereire.

Novu prednost domaćima donio je Henrik Mhitarjan prelijepim pogotkom sa ivice šesnaesterca u 73. minutu. Jermenu je to bio drugi pogodak u sezoni.

Trijumf ekipe trenera Simonea Inzagija „ovjerio“ je Lautaro Martinez u 89. minutu. Argentinskom napadaču to je bio 13. gol u sezoni.

Inter u sledećem kolu gostuje Bolonji, a prije toga na „Đuzepe Meaca“ stadionu dočekuje Porto u prvom meču osmine finala Lige šampiona, dok će Udineze na „Dačija areni“ igrati sa Specijom.

Rezultati: petak: Sasuolo – Napoli 0:2 (0:2) /Kvarackelija 12, Osimen 33/, subota: Sampdorija – Bolonja 1:2 (0:1) /Sabiri 68p – Sorijano 27, Orsolini 90/, Monca – Milan 0:1 (0:1) /Mesijas 31/, Inter – Udineze 3:1 (1:1) /Lukaku 20p, Mhitarjan 73, Martinez 89 – Lovrić 43/, nedjelja od 12.30: Atalanta – Leće, 15: Fiorentina – Empoli, 15: Salernitana – Lacio, 18: Specija – Juventus, 20.45: Roma – Verona; ponedjeljak od 20.45: Torino – Kremoneze.