Lisice izašle iz jazbine: Lester slavio na Gudisonu

0

Nastavlja Lester sa odličnim partijama. U meču 13. kola slavili su u gostima protiv Evertona 2:0.

Ono što posebno impresionira kod ekipe Brendana Rodžersa je kako se odbrana utegla u poslednjih nekoliko nedjelja. Od poslednjih pet utakmica, ovo je četvrti put da su Lisice sačuvale netaknutom mrežu, a to nisu uspjeli samo protiv Mančester Sitija, primivši samo jedan gol.

Kada se to odradi, onda se mogu osjetiti puni benefiti od neospornog napadačkog potencijala. Džejms Medison još jednom je pokazao da je duša ovog tima i da je čovjek koji zaslužuje da se nađe među putnicima u Katar kada je Gordi Albion u pitanju. Asistirao je kod oba gola, opet veznjacima Juriju Tilemansu i Harviju Barnsu.

Posebno je prelijep bio gol Belgijanca. On je fantastično reagovao na ostavljenu loptu Medisona u 45. minutu i zakucao je u suprotan gornji ugao golmana Pikforda. Tačku na sjajnu partiju Lisica stavio je Barns u 86. minutu.

Ovom pobjedom Lester je pobjegao iz zone ispadanja, a Everton kao da se vratio u mod sa početka sezone. Jasno je da će Karamele i ove sezone strijepiti za opstanak u elitnoj diviziji.

Rezultati: Lids – Bornmut 4:3 (1:2) /Rodrigo 3, Grinvud 60, Kuper 68, Samervil 84 – Tavarnije 7, Biling 19, Solanke 48/, Mančester siti – Fulam 2:1 (1:1) /Alvarez 16, Haland 90+5p – Pereira 28p/, Notingem Forest – Brentford 2:2 (1:1) /Gibs-Vajt 20, Tanka 90+6ag – Mbeumo 45+3p, Visa 75/, Vulverhempton – Brajton 2:3 (2:2) /Gedeš 12, Neveš 35p – Lalana 10, Mitoma 44, Gros 84/, Everton – Lester 0:2 (0:1) /Tilemans 45, Barns 86/; nedjelja od 13: Čelsi – Arsenal, 15: Aston Vila – Mančester Junajted, 15: Sautempton – NjukaslVest Hem – Kristal Palas, 17.30: Totenhem – Liverpul.