Liga nacija: Treći poraz Crvenih

0

Tri poraza iz isto toliko mečeva imaju fudbaleri Crne Gore u Ligi nacija. Crveni su u Samsunu poraženi od domaće Turske 0:1.

Domaćini su imali terensku inicijativu tokom prvih 25 minuta. Debitant na golu Hrabrih sokola, Igor Nikić, bio je siguran.

U peridu od 28. do 30. minuta Crnogorci su imali dvije šanse. Prvo je Driton Camaj dobru akciju završio udarcem preko gola sa 15 metara.

Par minuta kasnije Nikola Krstović je sebično postupio. Umjesto da doda loptu Vladimiru Jovoviću odlučio se za udarac i bio izblokiran.

U finišu prvod dijela igre imali su Turci dvije prilike. Nakon što je Arda Guler napravio probleme Marku Bakiću na lijevoj strani, Igor Vujačić je otklonio opasnost, dok je kasnije nakon loše procjene golmana Nikića, lopta srećom završila pored stative.

U 56. minutu Orkun Kokču je pogodio stativu sa distance, Guler naletio na odbitak ali je glavom prebacio loptu tik preko prečke.

Pokušali su da uzvrate Krstović i Milutin Osmajić. Špic Lećea je glavom šutirao pored gola, dok je udarac napadača Prestona odbranio Ugurčan Čakir.

Odbrana ekipe Roberta Prosinečkog kapitulirala je 69. minutu pod naletima turskih rezervista Kenana Jildiza i Irfana Kahvečija. Hakan Čalhanoglu proigrao je Jildiza na lijevoj strani šesnaesterca, fudbaler Juventusa pogodio stativu, ali je na loptu natrpai Kahveči i poslao je u mrežu, sedam minuta nakon što je ušao u igru.

U 84. minutu je Čalhanoglu šutirao iskusno sa iskosa snažno, Nikić odbranio.

Zeki Čelik je tri minuta kasnije šurirao iz dobre pozicije, Andrija Vukčević skrenuo loptu u korner.

Bilo je to poslednje uzbuđenje na stadionu u Samsunu.

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!