Liga nacija: „Orlovi” se porazom od Argentine udaljili od finalnog turnira

0

Odbojkaši Srbije poraženi su od Argentine u Ligi nacija u Anahajmu. Rezultat je bio 1:3, a izabranici Igora Kolakovića su u trećem setu pri rezultatu 1:1 imali lijepu prednost koju nisu iskoristila.

Kada se zna da bi se sa petom pobjedom „orlovi” približili borbi za finalni turnir još je veća šteta što nisu došli do pobjede. Takođe, izabranici Igora Kolakovića će igrati i sa još dvije ekipe protiv kojih će biti favoriti, Kuba i Bugarska, pa je bila dobra prilika da te mečeve dočekaju sa pet trijumfa.

Odlično je Srbija igrala prvi set, dobila ga 25:19 uz odlične role primača Marka Ivovića i Mirana Kujundžića kao i srednjaka Aleksandra Nedeljkovića.

Ipak Argentina se odmah vratila, daleko ozbiljnije je izlgledao taj tim vođen kapitenom De Čekom pa je bio ubjedljiv rezultat u drugom setu 25:16.

Početak trećeg seta je vjerovatno i prelomio meč i tu se pokazuje da je Srbija zaista imala za čim da žali u ovom porazu. Srbija je imala 8:2 ali to nije zadržala. Stigla je Argentina do 10:10 i veoma brzo prelomila set. Poslednji je bio formalnost jer je u njemu Argentina bila bolja 25:18.

U pobjedničkom sastavu se izdvojio Bruno Lima sa 18 poena. Agustin Loser je postigao 16, a Lućano Palonski 14. U srpskom taboru Miran Kujundžić je nanizao 16 poena, Dražen Luburić 12, a Marko Ivović deset.