Liga Evrope: Rimski ples po kiši, Junajted od 2:0 do 2:3, pa na kraju do boda

0

Odigrani su mečevi 2. kola Lige Evrope, a Lacio je sa Adamom Marušićem u timu bio goropadan protiv Nice – 4:1, na kišom okupanom rimskom „Olimpiku“.

Pedro, Kastelanos dva puta i na kraju Zakanji iz penala bili su strijelci za Lacio, sve što su Francuzi uspjeli jeste da smanje na 2:1 u finišu prvog dijela preko Boge.

Marušić je igrao 78 minuta, kada je ustupio mjesto Lazariju.

Neočekivani poraz Karabaga – 2:1 kod kuće od Malmea. Marko Janković je ušao 20 minuta prije kraja, na gotovu štetu, jer su Šveđani već bili preokrenuli rezultat nakon ranog vođstva domaćina.

Marko Vešović nije bio u kombinaciji zbog povrede.

Totenhem je u Budimpešti pobijedio Ferencvaroš 2:1, Hofenhajm je u Njemačkoj pobijedio Dinamo Kijev 2:0, šampion ovog takmičenja Olimpijakos bio je nemilosrdan protiv Brage – 3:0, dok je RFS iz Rige iznenadio Galatasaraj – 2:2 u Letoniji.

Anderleht je ostvario vrijednu pobjedu u San Sebastijanu – 2:1 protiv Real Sosijedada, a Slavija Prag i Ajaks igrali su 1:1.

Fudbaleri Porta i Mančester junajteda odigrali su neriješeno 3:3.

Poveo je Junajted sa 2:0 golovima Markusa Rašforda u sedmom i Rasmusa Hojlunda u 20. minutu.

Preokret Portu donijeli su pogocima Pepe u 27. i Samu Ageova u 34. i 50. minutu.

Konačan rezultat postavio je Hari Megvajer u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Junajted je od 81. minuta igrao sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton dobio Bruno Fernandeš – drugo isključenje Portugalca u samo pet dana, nakon što je „pocrvenio“ u Premijer ligi protiv Totenhema.

Porto je zabilježio jedan remi i jedan poraz, a Junajted je upisao dva remija.

U narednom kolu, Porto će dočekati Hofenhajm, dok će Junajted gostovati u Istanbulu Fenerbahčeu.

FCSB je u Solunu pobijedio domaći PAOK 1:0, a svih 90 minuta na terenu u pobjedničkom timu proveo je crnogorski reprezentativac Risto Radunović.

Obje pobjede ima tim iz Bukurešta na startu Lige Evrope i odmah jaka kandidatura za plasman u nokaut fazu.

Lion je na gostujućem terenu u Glazgovu pobijedio Rendžers 4:1.

Po dva gola za Lion su postigli Malik Fofana u 10. i 55. i Aleksandr Lakazet u 19. i prvom minutu nadoknade poluvremena.

Gol za Rendžers postigao je Tom Lorens u 14. minutu.

Lion je upisao drugu pobjedu, a Rendžers drugi poraz.

Fudbaleri Ajntrahta su na gostovanju u Istanbulu pobijedili Bešiktaš 3:1.

Golove za Ajntraht postigli su Omar Marmuš iz penala u 19, Dina Ebimbe u 22. i Ansgar Knauf u 82. minutu.

Gol za Bešiktaš postigao je Artur Masuaku u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Ajntraht ima jednu pobjedu i jedan remi, a Bešiktaš dva poraza.

U ostalim mečevima, Tvente i Fenerbahče su u Enshedeu odigrali neriješeno 1:1, Elfsborg je kao domaćin pobedio Romu 1:0, Atletik Bilbao je na svom terenu savladao AZ Alkmar 2:0, Sent Žiloaz i Bodo Glimt su u Briselu odigrali neriješeno 0:0, dok su Viktorija i Ludogorec u Plzenu remizirali 0:0.