Liga Evrope: Pobjede Fenera i Rendžersa

0

Fudbaleri Fenerbahčea pobijedili su Union Sen Žiloa sa 2:1, u meču prvog kola Lige Evrope.

Ekipa trenera Žozea Murinja je povela u 26. minutu utakmice. Rodrigo Bekao je bio asistent, a Sojunču je odličnim udarcem pogodio mrežu za 1:0. Gosti su bili ravnopravan rival domaćinu i pokazali su da mogu da igraju bitnu ulogu u Ligi Evrope, ali su u nastavku primili još jedan gol nakon nekoliko propuštenih šansi. Oam minuta prije kraja meča Burdžes poslao loptu u svoju mrežu, ali su gosti u četvrtom minute nadoknade vremena uspjeli da ublaže poraz golom Sajksa.

Glazgov Rendžers je kao gost slavio protiv Malmea sa 0:2.  Gostima je bilo potrebno 56 sekundi da stignu do prednosti, a gol je postigao Bajrami. Tačku na trijumf škotskog tima stavio je MekKasland u 76. minutu utakmice.