Liga Evrope: Galatasaraju pripala goleada protiv Elfsborga, Bodo nastavlja da teroriše Portugalce

0

Fudbaleri Galatasaraja savladali su u Istanbulu ekipu Elfsborga rezultatom 4:3.

Domaćin je posle prvih 45 minuta stekao tri gola prednost i zahvaljujući sjajnoj igri bio veoma blizu da nanese sramotan poraz švedskoj ekipi.

Odbranu gostiju otključao je Mauro Ikardi u 28. minutu kada je na pravi način iskoristio dodavanje Mertensa, da bi u 39. posle udarca glavom Bardakdžija golman Elfsborga Peterson postigao autogol.

Pet minuta kasnije, mrežu je zatresao Baris Jilmaz, pa se rezultatom 3:0 i završio prvi dio meča.

Opuštanje fudbalera turske ekipe na najbolji način iskoristili su Niklas Hult i Mihael Baido koji su brzim golovima u 53. i 65. minutu gotovo u potpunosti vratili Elfsborg u meč.

Strepio je Istanbul do samog finiša meča jer je posle gola Junusa Akguna, na 4:3 smanjio Johan Larson u drugom minutu nadoknade vremena, ali je šampion Turske uspio da sačuva svoju mrežu i tako osvoji tri boda.

Da gol Bačuajia u poslednjem trenutku meča nije bio poništen zbog ofsajda, pobjeda bi bila i ubjedljivija, ali opšti je utisak da su Šveđani propisno namučili favorita…

Veliko iznenađenje priredio je Bodo Glimt koji je kao gost bio bolji od Brage rezultatom 2:1.

Posle ne pretjerano uzbudljivog prvog poluvremena, Bode je poveo u 53. minutu zahvaljujući Hakonu Evjenu, ali je u 64. Siku Nijakate poravnao rezultat.

Fudbaler iz Malija je tri minuta kasnije od potencijalnog heroja postao tragičar pošto je ekspresno dobio dva žuta i isključujući crveni karton, a gosti su to znali da iskoriste na najbolji mogući način.

Mladi defanzivac Vilads NIlsen (19) odlično se snašao posle kornera Berga i odmjerenim udarcem u poslednjem napadu na meču matirao nemoćnog Mateusa čime je donio Norvežanima velika tri boda u popularnom „Kamenolomu“.